Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktor
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka

Cykloturistické akcie v Nitrianskom kraji na rok 2019 21. mája 2019, Pridal: Eva Škandíková

Cykloturistika patrí na Slovensku k najobľúbenejším druhom voľnočasových aktivít. Umožňuje najlepšie využitie voľného času – skĺbenie športu, rekreácie, aj poznávacej turistiky. Bicykel je najekonomickejší a najekologickejší dopravný prostriedok, cyklistika je každému dostupná forma pohybu na udržanie si zdravia a dobrej kondície.

„Občianske združenie Cyklo – turistický klub Dolná Nitra usporadúva športové akcie pre všetky vekové kategórie, najmä pre našich najmenších. Občianske združenie organizuje viacero projektov, ktoré napomáhajúú ku skvalitneniu životného štýlu a rozširujú myšlienku používať bicykle ako dopravný prostriedok. Otvorenie sezóny začína miestnou turistikou. Turisti tak môžu spoznať svoje okolie a spolu s klubom vidieť krásy okolia Nitry,“ informovala nás Tamara Krenželáková.

Obec Svätoplukovo v spolupráci s poľovným združením pri príležitosti MDD a Mesiaca poľovníctva si pre priaznivcov turistiky a cyklistov pripravili cykloturistickú akciu, ktorá sa uskutoční už v sobotu 1. júna 2019 o 10.00 hodine, štart je od artézskej studne. Peletón bude prechádzať obcami Mikroregiónu Cedron v celkovej dĺžke cca 22 kilometrov. V jednotlivých zastávkach, Veľká Dolina, Poľný Kesov, Štefanovičová, Mojmírovce, bude pre účastníkov pripravené drobné občerstvenie. Pripravené sú aj rôzne akcie: streľby, ukážka poľovnej zveri, cvičenie záchranárskych psov, súťaže pre deti. Stačí prísť a užiť si to.

Eva Škandíková

 

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri