Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Ing. Michal Hrivnák
kameraman
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktor
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia

Diskokilometer 06_2014 30. júna 2014, Pridal: TV Nitrička

Amatérska kamera: Emil Štrba

XXXIV. ročník Diskokilometra

 

Sobotné popoludnie ako z dovolenkových fotografií. Belasá obloha s letiacimi chumáčmi bielych oblakov, mierny chladivý vetrík a príjemné evergreeny vznášajúce sa nad štadiónom Chrenová 1, Trieda Andreja Hlinku 55 vytvárali originálnu atmosféru Diskokilometra, behu na 1000 m, ktorý sa pravidelne koná na rozhraní školského roka a prázdnin. Tento rok sa uskutočnil XXXIV. ročník.

Okolo 16. hodiny sa priestor pred tribúnou začal napĺňať detskou vravou a smiechom, ktoré signalizovali, že sa blíži prvá disciplína Diskokilometra – beh na 81 m pre deti narodené v rokoch 2014 až 2012. Nezainteresovaný by sa mohol spýtať, čo má táto detská disciplína spoločné s behom na 1000 m. „Beh“, zdanlivo len symbolický, je dôležitý, pretože v malých deťoch prebúdza vnímavosť, prvú skúsenosť so súťažením a pohybom v priateľskej atmosfére v sprievode rodičov, čím sa stáva nezabudnuteľným zážitkom, ktorý neskôr v deťoch prebúdza prirodzenú túžbu po pohybe a lásku k behu. Zároveň detské disciplíny svojou spontánnosťou, hravosťou a veselosťou predznamenávajú náladu a charakter samotných pretekov: tu nejde o tvrdé súperenie bežeckých protivníkov, tu sa oslavuje krása pohybu, radosť z behu, bežec sa konfrontuje sám so sebou, so svojou výkonnosťou a súperove výsledky sú meradlom jeho osobného rastu bez toho, aby mal pocit prehry.

Deti narodené v rokoch 1999 až 2002 sa postavili na štart s vážnosťou dospelých bežcov a na bežeckej dráhe vo vlastnom tele  precítili, koľko úsilia treba vynaložiť, aby dosiahli „dobrý čas“, aby vytrvali a boli v cieli odmenení potleskom, chutnou čokoládou, dobrým umiestnením a vlastnou spokojnosťou.

Kategórie dospelých pretekárov začínali o 20. hodine, keď slnečné lúče začali strácať svoju ostrosť a všetko navôkol zalievali mäkkým zlatistým svetlom, akoby chceli zdôrazniť krásu pohybu a človeka. Verní priaznivci najprv obdivovali ladnosť behu neregistrovaných žien, potom držali palce neregistrovaným mužom. Preteky vyvrcholili behom neregistrovaných mužov do 35 rokov, keď dráhu osvetľovali lampy umiestnené pozdĺž bežeckej dráhy a z temnejúcej oblohy na pretekárov i organizátorov žmurkali prvé hviezdy.

Že je Diskokilometer stále v povedomí bežeckej verejnosti, dokazuje  účasť Karola Petőcza, bývalého koncertného majstra 2. huslí v Symfonickom orchestri Slovenského rozhlasu, pre ktorého je beh neoddeliteľnou súčasťou každodenného života, pretože dodnes trénuje bežcov – veteránov, a sám si s radosťou zabehá, čo potvrdil opätovnou účasťou na Diskokilometri, kde vytvoril bežecký rekord v kategórii: muži nad 70 rokov. Druhou osobnosťou, ktorá potvrdzuje dobré meno Diskokilometra, je Mikuláš Dzurinda, verejnosti známy viac z politického ako zo športového života. Mikuláš Dzurinda sa špecializuje na maratónsky beh, ale aby zlepšil svoj výkon v maratóne, musí byť dobrý aj v behoch na kratšie trate a Diskokilometer bol pre neho príležitosťou zlepšiť svoj výkon v konfrontácii s dobrou konkurenciou.

Poslední bežci vystúpili na stupeň víťazov o 22. hodine a to bol signál,                      že XXXIV. ročník sa skončil a organizátori môžu poskytnúť nitrianskej               verejnosti najdôležitejšie fakty XXXIV. ročníka:

Diskokilometra 2014  sa zúčastnilo 121 pretekárov.

 

 

Víťazi jednotlivých kategórií:

Ženy – dorastenky :          Tereza Bobčeková           3:42,71

Ženy do 35 rokov:             Eva Trubáčiková, ml.        4:53,61

Ženy nad 35 rokov:           Karla Kontšeková             3:47,37

Ženy nad 40 rokov:           Katarína Tábiová             4:08,38

Ženy nad 45 rokov:           Eva Trubáčiková              4:53,19

 

Muži do 35 rokov:              Matej Miretínsky             3:01,14

Muži nad 35 rokov:           Aleš Andel                         3:18,80

Muži nad 45 rokov:           Martin Kendra                  4:03,71

Muži nad 55 rokov:           Mikuláš Dzurinda               3:17,53

Muži nad 65 rokov:           Branislav Bobček               5:19,23

Muži nad 70 rokov:           Karol Petőcz                      4:00,68

 

                                                                                                          PhDr. Janka Svítková 

D I S K O K I L O M E T E R 

 

34. ročník  28. jún 2014  Nitra

 

:  V Ý S L E D K Y :

 

: 81 m / ročník 2013 :

 

 

Zara Šimončičová

 

 

 

 

Diana Pavlovičová

 

 

 

 

Petronela Nikelová     

 

 

 

: 81 m / ročník 2012 :

 

 

Karolína Ďuračková

 

 

Martin Kladenský 

 

 

 

Aisha Králiková

 

 

Adam Drdoš

 

 

 

Sára Filipová

 

 

Teo Tóth  

 

 

 

: 81 m / ročník 2011 :

 

1.

Ema Morvayová

29,10

1.

Denis Pavlovič

29,82

 

2.

Natália Kopčeková

35,10

2.

Jakub Ďuračka

30,50

 

3.

Zara Schneider

43,70

3.

Martin Šafárik

32,08

 

4.

Mia Schneider

51,70

4.

Peter Riegel

32,76

 

 

5.

Jakub Salva

32,80

 

 

6.

Adam Bočkay

34,26

 

 

7.

Teo Peciar

35,76

 

 

8.

Matúš Sládečka

36,02

 

 

9.

Adam Lidik

41,22

 

 

 

 

 

10.

Peter Illéš

48,98

 

: 200 m / ročník 2010 :

 

1.

Nina Sýkorová

1:04,35

1.

Filip Šimončič           

1:13,93

 

2.

Sandra Kisléghyová

1:14,42

2.

Adam Komora

1:20,42

 

 

3.

Tomáš Khun              

1:21,43

 

 

4.

Richard Pavlovič

1:22,90

 

 

5.

Marián Ďuračka        

1:44,12

 

: 200 m / ročník 2009 :

 

1.

Michaela  Šafáriková

54,11

1.

Roman Čaládi

   58,45

 

2.

Lucia Hýroššová

55,25

2.

Michal Sládečka

1:00,71

 

3.

Tara Illéšová

56,39

3.

Adam Salva

1:03,45

 

 

4.

Lukáš Ištokovič

1:04,51

 

 

5.

Jakub Tóth

1:04,83

 

 

 

 

 

6.

Natanael Kukučka

1:18,97

 

: 200 m / ročník 2008 :

 

1.

Nikita Bočkayová              

49,48

1.

David Antalovič

42,08

 

2.

Barbora Seková                

52,32

2.

Martin Vaško 

49,70

 

3.

Petra Koišová                    

54,64

3.

Marko Hanula

56,44

 

: 200 m / ročník 2007 :

 

1.

Soňa Koišová

44,67

1.

Matej Khun              

44,37

 

2.

Karin Kisléghyová

46,73

2.

Branislav Kočajda    

44,75

 

3.

Tereza Kolejáková

50,05

3.

Adam Sýkora            

44,79

 

 

4.

Marco Schneider     

45,85

 

 

5.

Jakub Drdoš              

50,61

 

 

6.

Šimon Vernarec       

51,17

 

 

7.

Artur Illéš                  

51,91

 

 

 

 

 

8.

Michal Jančovič        

58,53

 

: 200 m / ročník 2006 :

 

1.

Laura Hasprová                    

39,25

1.

Lukáš Hýrošš

  40,28

 

2.

Natália Czaková                     

40,19

2.

Simon Ištokovič

  44,34

 

3.

Alexandra Kopčeková          

43,29

3.

Matúš Žiak

  45,26

 

4.

Simona Hanulová                

44,33

4.

Samuel Jančovič

1:05,04

 

5.

Yvonne Luková                      

49,87

 

 

 

: 600 m / ročník 2005 :

 

1.

Viera Gavalovičová

3:16,74

1.

Andrej Spaček

2:24,38

 

2.

Jasmína Stojková

4:06,20

2.

Martin Chvostek

2:31,44

 

 

3.

Oliver Kotrus

2:44,08

 

 

4.

Matúš Kočajda

2:51,88

 

: 600 m / ročník 2004 :

 

 

1.

Timur Sauer

2:10,20

 

 

2.

Dominik Haspra

2:15,84

 

 

3.

Filip Fiala

2:39,06

 

 

4.

Andrej Bestvina

3:18,00

 

 

Andrej Komora

 

: 200 m / ročník 2003 :

 

 

1.

Samuel Czako

2:07,95

 

 

2.

Jakub Seko

2:10,25

 

 

3.

Samuel Čaládi

2:13,27

 

 

4.

Július Buday

2:21,03

 

 

5.

Šimon Fiala

2:41,77

 

 

 

 

 

6.

Edo Kováč

2:48,15

 

: 1000 m / ročník 2002 :

 

1.

Zuzana Gavalovičová

3:56,18

1.

Tomáš Trubáčik

3:35,44

 

 

2.

Matteo Abbatantuono

3:44,76

 

: 1000 m / ročník 2001 :

 

1.

Nataša Vernarcová

4:32,05

 

 

 

2.

Anna-Mária Tábiová

4:53,48

 

 

 

 

 

: 1000 m / ročník 2000 :

 

1.

Ambra Abbatantuono

4:09,24

1.

Matej Koiš

3:08,48

 

 

2.

Roman Sajter

3:19,94

 

 

3.

Richard Brath

3:21,52

 

 

4.

Daniel Danáč

3:43,14

 

 

 

 

 

5.

Samuel Mečiar

3:58,29

 

: 1000 m / ročník 1999 :

 

1.

Anna Čičová

4:00,71

1.

Jakub Šípoš

3:24,54

 

2.

Dominika Kuchtová

4:02,78

 

 

 

3.

Tatiana Vontorčíková

4:42,84

 

 

 

 

 

 

: 1000 m / ženy – dorastenky :

1.

Tereza Bobčeková

 

1998

 

3:42,71

2.

Nikoleta Abbatantuono

1997

 

3:54,23

3.

Natália Částová

1997

 

4:10,74

: 1000 m / ženy do 35 rokov :

1.

Eva Trubáčiková

 

1996

4:53,61

2.

Adriana Rusková

1996

5:11,83

3.

Miriama Schneidgenová

1997

 

5:21,23

: 1000 m / ženy nad 35 rokov :

1.

Karla Kontšeková

 

1977

3:47,37

2.

Marta Koišová

1976

4:48,19

3.

Zuzana Koišová

1975

5:29,62

: 1000 m / ženy nad 40 rokov :

1.

Katarína Tábiová

 

1973

4:08,38

2.

Zuzana Borecká

1972

5:01,76

3.

Zuzana Gábrišová

1970

 

5:29,93

: 1000 m / ženy nad 45 rokov :

1.

Eva Trubáčiková

1967

4:53,19

2.

Katarína Částová

1966

5:31,87

: 1000 m / muži do 35 rokov :

1.

Matej Miretínsky

1994

3:01,14

2.

Viliam Kňažický

1985

 

4:14,09

: 1000 m / muži nad 35 rokov :

1.

Aleš Andel

1977

3:18,80

2.

Peter Hradický

1973

3:28,70

3.

Andrej Šimek

1975

3:35,84

: 1000 m / muži nad 45 rokov :

1.

Martin Kendra

1965

 

4:03,71

: 1000 m / muži nad 55 rokov :

1.

Mikuláš Dzurinda

1955

3:17,53

2.

Július Vnučko

1958

4:05,42

: 1000 m / muži nad 65 rokov :

1.

Branislav Bobček

1944

 

5:19,23

: 1000 m / muži nad 70 rokov :

1.

Karol Petőcz

1940

 

4:00,68

 

 

 

:  R O Z H O D C O V I A  :

 

 

 

 

 

 

 

 

Mgr. Alena Andelová

Ing. Július Haringa

Peter Angelov

Martin Haringa

Jozef Bestvina

Michal Klobučník

Mgr. Jana Bestvinová

Timotej Klobučník

Mgr. Viera Mária Blaškovič

Mgr. Zlatica Maniačková

Alojz Částa

Katarína Mydlíková

Katarína Částová

Patrik Schneidgen

Natália Částová

Ján Stančev

Ing. Tibor Danáč

Ing. Dana Stančevová

Ing. Eva Darnadyová

Ing. Júlia Stančevová

Helena Dekanová

Mária Stančevová

Mgr. Eva Hanulová

Ján Svítek

Ing. František Hanzelik

PhDr. Janka Svítková

Ing. Edita Hanzeliková

Emil Štrba

 

 

 

 

 

 

V Nitre dňa 2. júla 2014

                         Milan Částa

 

                        vedúci súťaže

 

  

Naši partneri