Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Druhý zápas finále opäť v prospech Banskej Bystrice 11. apríla 2019, Pridal: Daniel Mičík

Nitre sa nepodarilo vybojovať si v Bystrici cenné víťazstvo a prehráva tak na zápasy už 2:0.

Úvodné čestné buly druhého finálového stretnutia vhadzovala trojnásobná olympijská víťazka v biatlone Anastasia Kuzminová. Zápas začal vyrovnane, do prvej väčšej šance sa do stal Bartánus, keď v 5. minúte zobral na modrej puk Slovákovi. V šanci jeden na jedného však brankára hostí Šimbocha neprekonal. O dve minúty neskôr si šiel na trestnú lavicu sadnúť domáci Higgs, Nitra však svoju presilovku nevyužila. V 10. minúte sa k peknej strele dostal Fominykh, stav stretnutia sa ale nemenil. Na druhej strane sa k tvrdej strele od modrej odvážil Southorn, ani jeho strela však neskončila v sieti. Hral sa pomerne tvrdý hokej a na trestnú lavicu putoval aj hráč Nitry Korím. V závere presilovky nastrelil z boku Faille žrď po krásnej prihrávke od Higgsa. Početnú výhodu hneď po skončení tej bystrickej, hrala znovu Nitra. Počas nej Williams riskantne vybehol z brány, stratil v bránkovisku stabilitu a spadla mu hokejka. Strieľať skúšal Mccormack, zmäteného Williamsa ale neprekonal. Neskôr sa do šance dostal Pätoprstý, potom čo Hrušík pekne odobral Marshallovi puk. Pár sekúnd na to sa na druhej strane do veľkej príležitosti dostal Zigo, obaja brankári však zostali neprekonaní. Do gólovej šance sa dostal aj Buček, no tretina sa skončila výsledkom 0:0.

V úvode druhej tretiny šla Bystrica do vedenia. Na začiatku 23. minúty Šoltésovu strelu dorazil do brány Šťastný a o 30 sekúnd na to sa sám pred brankárom hostí ocitol Asselin, Šimboch ho ale vychytal. Do podobnej situácie sa dostal počas presilovej hry na druhej strane Buček, ani ten však skóre nemenil. Hostia následne hrali 42 sekúnd presilovku 5 na 3, táto početná výhoda im však vyrovnanie nepriniesla. Vylučovalo sa v tejto fáze zápasu veľa a presilovku 5 na 3 si na 36 sekúnd zahrali aj domáci barani, ani im sa ale skórovať nepodarilo. Vyrovnanie prišlo v 30. minúte, keď si Kerbashian s pukom na hokejke nakorčuľoval od polovice ihriska až medzi kruhy pred bránu domácich a krásnou strelou nedal Williamsovi šancu. Vyrovnaný stav ale neplatil dlho keď sa v 33. minúte po prihrávke od Bartánusa presadil Southorn a Banská Bystrica tak šla znovu do vedenia. Neskôr sa počas vlastného oslabenia do nájazdu dostal Buček, zoči-voči Williamsovi však neuspel a tak na svetelnej tabuli po konci druhej tretiny svietilo skóre 2:1 pre domácu Bystricu.

Do tretej tretiny vstúpili obe mužstvá veľmi opatrne, nikto nechcel zbytočne riskovať. Hralo sa takticky a obidve obrany podávali skvelý výkon. Za zmienku stojí Southornova strela od modrej, ktorú sa snažil ešte tečovať Lunter. Do úniku sa zo stredového kruhu dostal v závere 47. minúty Zigo, Šimboch však proti nemu skvelo vybehol a puk úspešne odohral preč od svojej brány. Nitra sa snažila vyrovnať, no pri zodpovednej Bystrickej obrane to mali zverenci Antonína Stavjaňu ťažké. K dobrej strele sa dostal Bortňák, Bystrica ale zostávala vo vedení. V závere zápasu Nitra odvolala brankára, no ani pri hre 6 na 5 sa jej vyrovnať nepodarilo. 30 sekúnd pred koncom zápasu sa k puku dostal Higgs a gólom do prázdnej brány spečatil výsledok na konečných 3:1.

Nitra odohrala s Bystricou dva vyrovnané duely, v oboch prípadoch barani strhli víťazstvo na svoju stranu v závere stretnutia. Finálová séria Tipsport ligy 2018/2019 sa tak za stavu 2:0 pre Banskú Bystricu presúva pod Zobor. Tretie finále je na programe v sobotu 13. apríla o 18:00.