Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktor
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka

Galéria hudby Štefan Kocán a Dagmar Duždová 22. októbra 2014, Pridal: TV Nitrička

Čaro klasických melódií môžeme obdivovať už od nepamäti. Na hlbšie spoznávanie vážnej hudby všetkých historických období až po súčasnosť sa zameriava cyklus komorných koncertov s názvom Galéria hudby.

22. októbra sme sa na ňom stretli s renomovaným operným basovým spevákom Štefanom Kocánom a charizmatickou klaviristkou Dagmar Duždovou.
Štefan Kocán – vyštudoval operný spev na VŠMU v Bratislave a debutoval v metropolitnej opere v New Yorku. Vystupoval a v mnohých naďalej vystupuje v najslávnejších operných domoch na svete – Ópera National de Paris, Teatro Municipial Santiago de Chile, Staatsoper Hannover, Slovenské národné divadlo, Národní divadlo v Prahe, Štátna opera v Prahe, atď.
Dagmar Duždová – vyštudovala hru na klavír na VŠMU v Bratislave. Pôsobila na Royal Scottish Academy of Music and Drama v Glasgowe, v „OperaM“ v Južnej Kórei, na konte má klavírne turné v Kórei, Japonsku, Číne, Singapure a siedmich štátoch Európy – Londýn, Glasgow, Edinburgh, Soul. Je predsedníčkou „Euroasia Summer Music Festival“. Je zakladateľkou a riaditeľkou ARTIS festivalu komornej hudby v Prešove.

Naši partneri