Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Ing. Michal Hrivnák
kameraman
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktor
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman

Kultúrne potulky - podujatie plné hviezd s bohatým hudobným programom 10. apríla 2018, Pridal: Veronika Jurčová

Podujatie Kultúrne potulky sa uskutoční dňa 30.4.2018 v Dome Matice Slovenskej v Nitre o 10.00 hod.

Kultúrne potulky: Kam sa zatúlajú tento rok?

Katedra kulturológie Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre už v ôsmy rok organizuje podujatie s názvom Kultúrne potulky, ktoré je výsledkom tvorivých síl študentov prvého ročníka magisterského stupňa štúdia. Jedná sa o cyklus besied s významnými osobnosťami slovenského kultúrneho a spoločenského života na Slovensku.

 

Podujatie plné hviezd

Podujatie Kultúrne potulky už v minulých rokoch hostili také osobnosti slovenskej umeleckej scény, akými sú básnik Kamil Peteraj, hudobný skladateľ a spevák Marián Čekovský, herec a hudobník Dano Heriban, mladý herec a  filmár Samuel Spišák, herečka Táňa Pauhofová či herečka Zuzana Kronerová, ktorá prijala pozvanie minulý rok. Ôsmy ročník bude nevšedne bohatý. Namiesto jedného hosťa k nám zavítajú rovno dve osobnosti z oblasti kultúry – manželský pár Adela a Viktor Vinczeovci. Adela Vinczeová (Banášová), absolventka odboru kulturológia sa do povedomia divákov dostala ako moderátorka prvej série Slovensko hľadá superstar, Let‘s Dance, Chart Show či Milujem Slovensko, a v neposlednom rade na doskách SND v relácii Trochu inak. Pôsobila ako moderátorka Fun rádia, je autorkou a spoluautorkou dvoch kníh a mnoho iného. Jej nemenej známy manžel, novinár a redaktor Viktor Vincze, vyštudovaný právnik, sa do pozornosti divákov dostal najmä účinkovaním v televíznej show Tvoja tvár znie povedome. Známy je aj svojím pôsobením v nitrianskom rádiu Max, z ktorého neskôr prešiel ako redaktor do televízie Markíza. Mnohí, však ani nevedia, že má za sebou aj drobné herecké začiatky ako účastník a hlavný vedúci divadelného tábora Detský Babylon.

 

Program bohatý na hudobných hostí

Podujatie Kultúrne potulky tradične spríjemňujú aj hudobní hostia. Tento rok sa diváci výnimočne môžu tešiť na populárnu rockovú skupinu Desmod a neobyčajnú hudbu folklórneho súboru Dubina z Rožňavy.

Kultúrne potulky s Adelou a Viktorom Vinczeovcami sa uskutočnia 30. 4. 2018 o 10.00 hod. v priestoroch Domu Matice Slovenskej v Nitre.

Vstupné je dobrovoľné. Svoje miesto si však môžete rezervovať na: kulturnepotulky8@gmail.com

 

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri