Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Nitra siahala na víťazstvo, no napokon prvý zápas vyhrala Bystrica 10. apríla 2019, Pridal: Daniel Mičík

V prvom kole finále sa po predĺžení radovala Banská Bystrica, keď zvíťazila 3:2pp.

Bystričania vstúpili do zápasu veľmi aktívne a hneď od prvých sekúnd sa tlačili do útočnej tretiny. V 2. minúte Ďatelinka strieľal tvrdo od modrej, puk sa dostal k Šoltésovi ktorý ho poslal pred bránu, kde ho Lamper odrazom od korčule poslal za bránkovú čiaru. Arbitri stretnutia si celú situáciu overovali u videorozhodcu, no podľa nich bol gól regulérny a tak sa stav stretnutia menil na 1:0. Nitra odpovedala hneď v 5. minúte, keď sa po pravom krídle prekľučkoval až k bráne Lantoši a puk úspešne dotlačil do siete. Bystrica mala z hry viac, no pribrzdilo ich vylúčenie Southorna. Počas presilovky mal dobre namierené Rais, bránu však o kúsok minul. V závere prvej tretiny mali ešte šance domáci Koper a Matoušek, do kabín sa však išlo za nerozhodného stavu.

Bystrica začala aktívnejšie aj druhú tretinu. K peknej strele sa dostal Šoltés a do výbornej šance sa po nahrávke od Sellecka dostal aj Faille. Hanuliak však Nitru podržal. Na druhej strane sa v 29. minúte dostal k puku Šiška. Jeho prvá strela bola zblokovaná obranou no jeho druhá strela už skončila za chrbtom domáceho brankára. Minútu po góle si musel ísť na trestnú lavicu sadnúť Lamper a v závere presilovky sa do dobrej príležitosti dostal Buček. 5 minút pred koncom tretiny sa do čistej šance dostal Koper po prihrávke od Šťastného, Hanuljaka ale neprekonal. V závere ešte Šoltés tečoval Kubkovu strelu od modrej do žrde.

Barani aj do tretice vstúpili do tretiny iniciatívnejšie a snažili sa zvrátiť stav zápasu. Najprv sa do dobrej príležitosti dostal Faille a Zigo napálil ďalšiu žrď. Bystrica útočila ďalej, no všetky strelecké pokusy Hanuljak kryl. V 56. minúte, sekundu potom, čo sa na ľad vrátil vylúčený Mezei však Bystrica vyrovnala. Po sérií prihrávok medzi Slobodom, Southornom a Bartánusom napokon posledný menovaný mieril presne. V závere zápasu zazmätkoval brankár Williams keď zle rozohral puk, jeho chybu však Kerbashian nepotrestal. Zápas sa dostal do predĺženia, ktoré po necelých troch minútach rozhodol Zigo, keď po jeho dvoch strelách skončil puk v sieti.

Nitre sa podarilo otočiť nepriaznivý stav z 1:0 na 1:2, zápas však do úspešného konca nedotiahla. Najmä v tretej tretine sa ukázala sila širokého kádra baranov. Stav finálovej série je tak po prvom zápase 1:0 pre  Banskú Bystricu. Druhý duel sa odohrá 10.04.2019 o 18:00.