Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Nitra strieborná, majstrom sa stala Banská Bystrica 17. apríla 2019, Pridal: Daniel Mičík

HK Nitra sa v Tipsport lige 2018/2019 umiestňuje na druhom mieste po tom, čo v piatom finálovom stretnutí prehrala na ľade HC '05 iClinic Banská Bystrica 6:2.

Duel sa začal opatrne, na prvú šancu pod Urpínom si diváci museli počkať až do 6. minúty. Šiška dostal dvojminútový trest za hákovanie a Bystričania tak hrali prvú presilovú hru. Sloboda najskôr strieľal tvrdo od modrej, puk ale skončil v Šimbochovej lapačke. O minútu neskôr strieľal z rovnakej pozície znovu, tento raz však po teči Sellecka skončila jeho strela v nitrianskej bráne. Nitra našla odpoveď na gól Bystrice rýchlo, už v úvode 8. minúty sa pred bránou skvelo zorientoval Buček a strelou z otočky nedal brankárovi Williamsovu šancu. Nitra hrala následne štvorminútovú presilovku a mala tak veľkú šancu dostať sa do vedenia. Nebezpečne strieľal Lantoši, neskôr Buček a vzápätí sa Kerbashianovu strelu snažil tečovať Scheidl. Gól to ale neprenieslo a výhodu presilovej hry dostala aj Bystrica. Failleho strela v 16. minúte z pravej časti útočného pásma skončila za chrbtom brankára Nitry. V závere tretiny si na trestnú lavicu šiel do tretice sadnúť Šiška a Banská Bystrica dala Nitre lekciu o tom, ako efektívne využívať presilové hry. Puk sa po Lunterovej strele nešťastne odrazil od McCormacka, skončil za bránkovou čiarou a do kabín sa tak išlo za stavu 3:1 pre domácich.

Úvod druhého dejstva sa začal lepšie pre Bystricu, už v 23. minúte zvyšoval na 4:1 Šoltés po tom, čo sa ako prvý dostal k odrazenému puku od mantinelu. Po tomto góle opustil Šimboch bránu Nitry a nahradil ho tak Hanuljak. Ten sa okamžite dostal pod streľbu bystrického útoku, Selleckovu strelu aj Asselinovu dorážku ale krásne vychytal. Vzápätí sa na druhej strane prekľučkoval až pred Williamsa Hrušík, stav stretnutia ale neupravil. V 30. minúte mali znovu domáci početnú výhodu a po krásnej kombinácii Higgsa, Failleho a Asselina upravili skóre na 5:1. O dve minúty neskôr sa po Kerbashianovej prihrávke spoza brány presadil Šiška a znížil tak na 5:2.

Barani hrali aj v tretej tretine veľmi zodpovedný hokej zo zabezpečenej obrany a na obrat nedali corgoňom pomyslieť. V 44. minúte dostala Bystrica početnú výhodu 5 na 3 a Bartánus piatym gólom v presilovkách zvýšil na 6:2. Výhodu o dvoch hráčov si následne zahrala aj Nitra, stav stretnutia sa jej už ale prikrášliť nepodarilo. Zápas sa skončil jasnou výhrou domácich a pod Urpínom tak mohli začať oslavy majstrovského titulu po tom, čo Surový ako prvý zodvihol nad hlavu pohár Vladimíra Dzurillu.

Hokejisti Nitry sa tak lúčia so sezónou Tipsport ligy 2018/2019 so striebornými medailami na krku. Smútiť ale určite nemusia, v hlavách svojich fanúšikov sú po obetavých výkonoch v celej play off aj tak majstri a cela Nitra na nich môže byť právom hrdá.