Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktor
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka

Nitrianske talentované fitnesky z GymGol klubu Nitra získali trikrát európske zlato 30. mája 2019, Pridal: Eva Škandíková

Nitrianske fitnesky z klubu GymGol prispeli k úspechu slovenskej reprezentácie na detskom šampiónate starého kontinentu.

V srbskom meste Čačak sa konali v dňoch 24. máj – 26. máj Majstrovstvá Európy detí vo fitnese.

Majstrovstviev Európy sa zúčastnilo 130 pretekárov z 9 krajín. Zo Slovenska sa zúčastnilo 33 pretekárov, z toho osem z nitrianskeho GymGol klubu. Slovensko získalo deväť zlatých medaílí, z toho tri získali Nitranky. Najúspešnejšou krajinou na ME bolo Slovensko a získalo Pohár národov.

V koľkých kategóriách sa súťažilo?

„Na súťaži dievčatá súťažia v týchto vekových kategóriách : do 7 rokov, 8 rokov, 9 rokov, 10 rokov, 11 rokov, 12 rokov, 13 rokov, 14 rokov, 15 rokov. Chlapci súťažia v kategóriách do 12 rokov a 13-15 rokov,“ informuje trénerka Rebeka Maťušová.

Ako sa umiestnili fitnesky z Nitry?

„V kategórii dievčat do 8. rokov sa Melissa Feduzi stala majsterkou Európy. Medzi 13-ročnými potvrdila minuloročné prvenstvo Paulína Bajerlová a v kategórii do 14. rokov po víťazstve na majstrovstvách sveta excelova Daniela Civáňová. Na skvelé výkony dievčat som nesmierne hrdá a blahoželám im k vynikajúcim výsledkom,“ povedala Lívia Maťušová, ktorá trénuje mladých športovcov spolu s Rebekou Maťušovou, Eleonórou Červeňovou a Milošom Krškom.

Ďalšie výsledky GymGol klubu: chlapci – v kategórii 12-15 rokov získal striebro Michal Müllner, dievčatá – v kategórii 10 rokov bronz pridala Emma Červeňová, do 14. rokov sa na 4. mieste umiestnila Rebeka Némethová, do 13. rokov sa na 5.mieste umiestnila Nicol Ležáková a v kategórii 9.rokov sa na 5. mieste umiestnila Nela Adámeková.

V akých disciplinách sa súťažilo?

„Preteká sa v dvoch disciplínach. Jednou z disciplín je voľná zostava, ktorá trvá maximálne 90 sekúnd. Pozostáva z akrobatických prvkov, silových prvkov, flexibility a musí obsahovať tanečné, výrazové prvky a showmanship. Druhá disciplína je posing, kde deti pózujú vo štvrť obratoch, musia mať symetriu a adekvátny svalový rozvoj,“ dodala trénerka klubu GymGol Lívia Maťušová

Príprava na samostatné preteky je náročná. “Deti trénujú 5 krát do týždňa, niektoré aj dvojfázovo, doobeda a poobede. Trenujú sa zostavy, ktoré obsahujú akrobáciu, silu showmanship, musia aj posilovať. Veľmi dôležitou súčasťou je aj strava, zverenci musia dodržiavať zásady správnej životosprávy, pred súťažou by nemali jesť sladkosti a mastné jedlá. Pri cvičení zostáv je práve aj to stravovanie náročné,“ doplnila trenérka klubu GymGol Lívia Maťušová.

Eva Škandíková

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri