Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktor
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Ing. Michal Hrivnák
kameraman
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman

Zdieľané bicykle arriva bike majú už 10 000 registrovaných užívateľov 20. septembra 2018, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

 

Tlačová správa

Zdieľané bicykle arriva bike sú súčasťou verejnej dopravy v Nitre 14 mesiacov a počet registrovaných užívateľov už prekročil 10 tisíc. Počet prenájmov bicyklov presiahne v septembri hranicu 25 000, pričom len v tomto roku boli zdieľané bicykle v Nitre prenajaté viac ako 18-tisíckrát. Nitra je prvým mestom na Slovensku, kde sa stal bikesharing doplnkom mestskej verejnej dopravy.O službu arriva bike prejavili záujem aj ďalšie mestá.

„Nitra je cyklistické mesto, takže keď sme v júli minulého roka spúšťali službu arriva bike, verili sme, že bude úspešná. Obľúbenosť zdieľaných bicyklov u obyvateľov a návštevníkov Nitry však presiahla naše očakávania. K 31. augustu sa zaregistrovalo už 10 202 užívateľov arriva bike,“ povedala Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku.Obyvatelia Nitry prichádzajú podľa slov P. Helecz aj s návrhmi na ďalšie zlepšovanie služby. „Často opakujúcou sa požiadavkou je zastrešenie stanovišťa zdieľaných bicyklov pri Mestskom parku. Tento návrh sme predniesli predstaviteľom mesta a predpokladáme, že ho budeme môcť spoločnými silami zrealizovať na jar budúceho roka,“ dodala P. Helecz. O tom, že Nitrania považujú arriva bike za súčasť svojho mesta, svedčí podľa Petry Helecz aj fakt, že na zákaznícku linku a facebookovú stránku ARRIVA na Slovensku nahlásili obyvatelia bicykle odložené mimo stanovíšť. „Aj vďaka záujmu obyvateľov sa arriva bike vyhli väčším problémom, aké mali zdieľané bicykle napr. v Bratislave. Pred pár týždňami nám dokonca jeden Nitran poslal na našu fanpage fotodokumentáciu zničeného bicykla, za čo sme veľmi vďační, “ zdôraznila riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku Petra Helecz.

Nitra je prvé mesto na Slovensku so systémom zdieľaných bicyklov ako doplnkom mestskej verejnej dopravy. Cieľom služby zdieľaných bicyklov je zvýšiť pohodlie a ďalej zlepšovať prepojenie jednotlivých miest pre cestujúcich verejnou dopravou. Najobľúbenejšími stanovišťami v Nitre sú Mestský park, Trieda A. Hlinku – Centro Nitra, Chrenovský most a SPU ŠD Mladosť. Tieto stanovištia sú v centre mesta a pri vysokoškolských internátoch.„Zdieľané bicykle dopĺňajú komplexné riešenie mobility v rámci mesta, a to aj v jeho centre. Je to ďalší zo spôsobov, ako zvýšiť záujem obyvateľov a návštevníkov miest o využívanie mestskej verejnej dopravy,“ zdôraznila P. Helecz. Podľa jej slov  ARRIVA zaznamenala záujem ďalších miest na Slovensku: „Veríme, že v budúcom roku budú Nitru nasledovať ďalšie mestá,“povedala P. Helecz a dodala: „Myslím si, že nielen obyvatelia veľkých miest, akými sú Bratislava, Košice, Trnava či Žilina, ale aj ľudia v mestách veľkosti Piešťan či Levíc by si službu zdieľaných bicyklov zaslúžili.“  ARRIVA preto pripravila riešenie aj pre menšie mestá, vzdialené medzi sebou do 40 km. Rozdiel je v nižších nákladoch vďaka participácii viacerých samospráv v rámci zabezpečenia prevádzky.

Užívatelia zdieľaných bicyklov a nadšenci bicyklovania v Nitre majú možnosť zapojiť sa ešte do konca septembra do fotosúťaže s arriva bike. Vyhrať môžu víkendový pobyt v Prahe pre dve osoby. Stačí si požičať arriva bike, odfotografovať sa s ním na zaujímavom mieste v Nitre a fotografiu uverejniť na sociálnej sieti Instagram alebo Facebook s hashtagom #arrivabikeleto. Na víťaza čakajú dva spiatočné lístky vlakom Arriva Express na trase Nitra – Praha a ubytovanie v trojhviezdičkovom hoteli.Ďalší dvaja autori fotografií s najväčším počtom hlasov získajú ročné predplatné na arriva bike a ďalší traja v poradí balíček reklamných predmetov.Súťaž trvá do poludnia 30. septembra. Víťazi budú zverejnení 10. októbra na webovej stránke arriva bike a na sociálnych sieťach.

Podrobnejšie informácie o súťaži nájdu záujemcovia na https://arriva.bike/fotosutaz-arrivabikeleto/.

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri