Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktor

Vodiči a chodci pozor! Rozkopávky na Jurkovičovej ulici spôsobujú dopravné a parkovacie obmedzenia 16. mája 2019, Pridal: Daniel Mičík

Na sídlisku Klokočina 1 začala Nitrianska teplárenská spoločnosť s modernizáciou vykurovacieho systému.

Na základe schváleného investičného plánu zahájila NTS práce na stavbe „Náhrada jestvujúcich kotolní v sústave vykurovania Nitra – Klokočina a Diely za centrálny rozvod tepla s domovými odovzdávacími stanicami tepla“. V tomto roku sa budú realizovať na sídlisku Klokočina 1, v roku 2020 na sídlisku Klokočina 2, v 2021 to bude Klokočina 3 a v roku 2022 celé sídlisko Diely. Začalo sa s rozkopávkami na Jurkovičovej ulici, pokračovať budú po celom sídlisku počas celého leta.

Stavebné práce priamo ovplyvnia život obyvateľov. Budú dočasné dopravné obmedzenia, parkovacie obmedzenia a celkovo dočasne sťažený pohyb po sídlisku.

„Ľudí chcem požiadať o trpezlivosť, ide o modernizáciu vykurovacieho systému a tým pádom aj o zvýšenie komfortu samotných obyvateľov bytových domov. Bez tých rozkopávok to bohužiaľ nejde, sú naplánované najvhodnejšie ako sa dá. Čo sa týka dĺžky rozkopávok, nebudú viac ako mesačné. Najdlhšie by v danej lokalite mali trvať 2-3 týždne, maximálne 30 dní, záleží aj od počasia. Modernizácia systému, na celom sídlisku Klokočina 1, má byť do začiatku vykurovacej sezóny tohto roku zrealizovaná. Pre obyvateľov sú takéto rozkopávky a s tým spojené obmedzenia vždy nepríjemné, ale to vynovenie vykurovacieho zriadenia a teda aj šetrenie a menej tepelných strát, je aj v ich záujme,“ povedal nám Pavol Obertáš, poslanec Mestského zastupiteľstva v Nitre.

 

K veci sa v informatívnej správe vyjadril aj predseda predstavenstva NTS, Jaroslav Šinák. „Snahou NTS je počas budovania nových systémov rozvodov tepla a odovzdávacích staníc tepla zabezpečovať kvalitné dodávky pre ústredné vykurovanie a neobmedzovať dodávky teplej vody. Vzhľadom na krátkosť letného obdobia a doteraz nepriaznivé májové počasie, musí byť harmonogram prác prispôsobený tak, aby boli v septembri nové tepelnotechnické zariadenia sídliska Klokočina 1 pripravené na novú vykurovaciu sezónu.“

Daniel Mičík

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri