Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Aerobic 2 31. mája 2011, Pridal: TV Nitrička

                                                               Športový aerobik
Čo je športový aerobik:
      Aerobik je druh kondičného cvičenia, které se stalo súťažným športom. Gymnasti – jednotlivci, zmiešané páry, trojice alebo skupiny – predvádzajú zostavy, v ktorých  ukazujú  dynamickú i statickú  silu, skoky, ohybnosť a rovnováhu.
Súťažná plocha:
       Súťaže v športovom aerobiku se konajú na pružnej drevenej podlahe. Plocha vymedzená na  cvičenie  meria  pre  jednotlivcov 7×7 m , páry a trojice a skupinové cvičenia súťažia na ploche o rozmeroch 10×10 m.
Obsah choreografie:
      Za sprievodu rytmickej, dynamickej hudby predvádzajú  pretekári choreografie, ktoré obsahujú aerobikové a tanečné kroky a poskoky, rôzne prvky obtiažnosti a prechody medzi nimi. Musia pri tom  využiť celú vymedzenú plochu a po celú dobu musia cvičiť v súlade s hudbou. Každá zostava by mala byť nápaditá a originálna.
Hodnotenie:
      Rozhodcovia sa delia na rozhodcov, ktorí  hodnotia technický prejav, umelecký dojem a obtiažnosť cvičebných tvarov.
Z histórie:
     Aerobik vznikol  ako kondičné cvičenie na konci šesťdesiatych rokoch minulého storočia. Z masového cvičenia sa vyprofiloval šport, ktorý  v roku 1994  uznala Svetová gymnastická federácia (FIG). Prvé majstrovstvá sveta v športovom aerobiku sa  konali roku 1995 v Paríži.
Je dobré vedieť:
         Trojice a skupiny môžu tvoriť  buď len muži alebo ženy, môžu byť  ľubovolne zmiešané, avšak dvojice musia  byť  zmiešané. Skupiny sú šesťčlenné.

Natália – trénerka

Amatérske zábery nám poslal Emil Štrba

Naši partneri