Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Galéria hudby Štefan Kocán a Dagmar Duždová 22. októbra 2014, Pridal: TV Nitrička

Čaro klasických melódií môžeme obdivovať už od nepamäti. Na hlbšie spoznávanie vážnej hudby všetkých historických období až po súčasnosť sa zameriava cyklus komorných koncertov s názvom Galéria hudby.

22. októbra sme sa na ňom stretli s renomovaným operným basovým spevákom Štefanom Kocánom a charizmatickou klaviristkou Dagmar Duždovou.
Štefan Kocán – vyštudoval operný spev na VŠMU v Bratislave a debutoval v metropolitnej opere v New Yorku. Vystupoval a v mnohých naďalej vystupuje v najslávnejších operných domoch na svete – Ópera National de Paris, Teatro Municipial Santiago de Chile, Staatsoper Hannover, Slovenské národné divadlo, Národní divadlo v Prahe, Štátna opera v Prahe, atď.
Dagmar Duždová – vyštudovala hru na klavír na VŠMU v Bratislave. Pôsobila na Royal Scottish Academy of Music and Drama v Glasgowe, v „OperaM“ v Južnej Kórei, na konte má klavírne turné v Kórei, Japonsku, Číne, Singapure a siedmich štátoch Európy – Londýn, Glasgow, Edinburgh, Soul. Je predsedníčkou „Euroasia Summer Music Festival“. Je zakladateľkou a riaditeľkou ARTIS festivalu komornej hudby v Prešove.

Naši partneri