Prinášame vám grafické a percentuálne výsledky župných volieb 2022. Ako sa volilo v Nitrianskom kraji, sa dozviete z nasledujúcej reportáže.
Prinášame vám grafické a percentuálne výsledky komunálnych volieb 2022.
Predvolebné prieskumy ukazovali celkom vyrovnané komunálne voľby. Odborníci však tvrdili, že situácia sa môže ešte zmeniť. Hlasy sú už oficiálne spočítané a prinášame vám reportáž s primátorom mesta.
Štefan Štefek v jesenných komunálnych voľbách zabojoval o primátorské kreslo. Hlasy voličov však na víťazstvo nestačili.
Na problémovú križovatku pod Zoborom, kde vodiči zaznamenávajú zvýšenú frekvenciu nehôd, sa obyvatelia Nitry pravidelne sťažujú. Zisťovali sme, aké zmeny plánujú kompetentní s daným úsekom podniknúť.
Zážitkovým behom by sme mohli nazvať preteky Beh o život, ktoré sa nedávno konali v areáli nitrianskej Botanickej záhrady. Lepšie výkony na trati mali bežcom zabezpečiť rôzne experimentálne potraviny.
Seniori v Nitrianskom kraji budú mať zlacnené cestovné. Návrh podporili aj krajskí poslanci. Zníženie cestovného sa bude týkať aj ďalších skupín cestujúcich.
Zlepšovanie sa v slovenčine i spoznávanie nových ľudí. V jazykovej kaviarni sa stretávajú cudzinci a spolu s lektormi vedú debaty na rôzne témy. Občianske združenie Mareena, ktoré jazykové kaviarne organizuje však plánuje začať s kurzami vhodnými aj pre Slovákov.
Možnosť posielať SMS na tiesňovú linku 112 funguje už od začiatku minulého roka.
Divadlo Andreja Bagara v Nitre otvorilo svoje dvere pre verejnosť
Na Župnom dome stále prebiehajú rekonštrukčné práce. Pracovníci Nitrianskej galérie sa preto musia presťahovať. Budú mať kam?
Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre v spolupráci s kníhkupectvom Zlatá kniha usporiadali štvrtý ročník podujatia Literárna Nitra. Podujatie oživilo priestory pešej zóny divadlom, slovom aj hudbou.
Partnership Day Fakulty ekonomiky a manažmentu je jedinečnou príležitosťou spájania firiem s univerzitou a jej študentami. Firmám ponúka možnosť odprezentovania sa a študentom zasa poskytuje potenciál lepšieho uplatnenia sa na trhu práce.
Na Palárikovej ulici v Nitre už niekoľko týždňov ponúka Bystrožrút chutné jedlá nielen pre vegánov. Verte, že aj keď si neviete život bez mäsa predstaviť, pri týchto pokrmoch si naň ani nespomeniete.
Systém vzdelávania na Súkromnej základnej škole UNES (UNITED NATIONS ELEMENTARY SCHOOL) na Chrenovej láka nielen cudzincov žijúcich v Nitre, ale aj rodičov detí, ktorí pre svoje deti hľadajú netradičný štýl vzdelávania.
Fakulta ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre sa charakterizuje ako otvorená fakulta, ktorá okrem študijných programov ponúka aj výberové prednášky zaujímavých hostí. A to nielen študentom. Naposledy na jej pôde zaujala odborníčka na stravovanie a autorka viacerých publikácií Antónia Mačingová.
V prvej časti podcastov sa na tému investícii rozprávali Adam Matejovič a Juraj Halás zo spoločnosti Swiss Life Select Slovensko.
V druhej časti podcastov sa na tému poistenia rozprávali Adam Matejovič a Juraj Halás zo spoločnosti Swiss Life Select Slovensko.
OZ Plamienok sa od roku 2002 venuje veľmi zmysluplnej činnosti, hoci v oblasti, pred ktorou si väčšina spoločnosti zatvára oči. No napriek tomu sú nevyliečiteľne choré a umierajúce deti medzi nami. Práve poskytovanie detskej domácej hospicovej starostlivosti je hlavnou náplňou práce kolektívu Plamienka. No v ostatných rokoch k nej pribudla aj smútková terapia nielen pre dospelých po strate, ale aj pre deti. O Plamienku, jeho klientoch, ale aj cieľoch sa v relácii O ľuďoch s ľuďmi s jeho riaditeľkou Máriou Jasenkovou porozprávala moderátorka NIkoleta Kováčová.
Hlavná postava tejto časti relácie O ľuďoch s ľuďmi, doc. PhDr. Margita Jágerová, PhD., sa venuje zaujímavému vednému odboru. Pôsobí na Ústave manažmentu kultúry a turizmu, kulturológie a etnológie Filozofickej fakulty UKF v Nitre. V rozhovore s moderátorkou Nikoletou Kováčovou sa dozviete, čo presne etnológia je, či je o tento študijný odbor záujem medzi maturantmi a či vôbec tento vedný odbor prežije 21. storočie.
O aktuálnej situácii v zdravotníctve, ale aj o aktuálnej situácii s chorobnosťou v Nitre, o prevencii či uvedomelom prístupe k našim telám, dušiam a teda aj fyzickému a psychickému zdraviu sa v ďalšej epizóde relácie O ľuďoch s ľuďmi porozprávala moderátorka Nikoleta Kováčová so všeobecným lekárom Jozefom Mattom.
Zo štatistík Národného centra zdravotníckych informácií vieme, že na Slovensku sa v roku 2021 liečilo vyše 355-tisíc diabetikov a do evidencie diabetológov pribudlo vyše 28-tisíc nových pacientov. Prevažná väčšina pacientov sa liečila na diabetes mellitus 2. typu. S týmto ochorením spojila svoj život Klaudia Šugrová, ktorá je štatutárkou OZ KlauDIA. O pár dní oslávi 5. narodeniny, no s pomocou diabetikom, najmä tým čerstvo diagnostikovaným a deťom a tak žiadanou a nutnou osvetou začalo ešte pred svojou oficiálnou registráciou. Čomu všetkému sa venuje aj aká je situácia s malými dia pacientmi u nás sa dozviete v rozhovore moderátorky Nikolety Kováčovej.
Dlhoročná tradícia pre milovníkov starožitností a zberateľských predmetov pokračuje vo svojej tradícii. Už túto sobotu sa uskutočnia ďalšie Starožitnícke a gazdovské trhy na výstavisku Agrokomplex.
Ešte stále máte čas pomôcť svojimi 2% z daní. Takmer polovica detí, ktoré potrebujú paliatívnu starostlivosť, sú bábätká do 1 roku. Staňte sa aj Vy darcom Plamienka a pomôžte ich rodičom zvládnuť najťažšiu rolu v živote. https://www.plamienok.sk/
Obohacujte sa zážitkami s cestovnou kanceláriou DAKA! Vaše cestovateľské sny si viete najbližšie splniť na pobočke v Nitre v OC Galéria na Bratislavskej 5b. Denne od 09:00 – 21:00.
Viničky zariadenie sociálnych služieb svojim klientom spestruje všednosť dní rôznymi podujatiami, my sme na jednom boli.
Nitránsky rínek bol v meste pod Zoborom už deviatykrát. Autorom tohto podujatia je Nitranom dobre známy Pavol Obertáš.
O tom prečo sú architektonicky významné objekty hlavného areálu SPU architektov Dedečka a Miňovského ale aj to aká je ich história sa dozviete práve v našom magazíne.
Súkromné centrum špeciálno-pedagogického poradenstva pôsobí v Topoľčanoch od roku 2005. Odvtedy za jeho dverami našlo pomoc viac ako 6 tisíc klientov - detí so špeciálnymi potrebami nášho regiónu, my sme zistili, že funguje aj počas prázdnin.
Sv. omša, 28. október 2018 Dolné Krškany
Prinášame Vám kompletný záznam zo žrebovania REAL-K zo dňa 29.3.2018. Výhercom srdečne blahoželáme.
Rozhodujete sa, kam na strednú školu? Všetky školy sú niečím výnimočné, tak pozrite sa napríklad na Strednú odbornú školu technickú vo Vrábloch.
O Plamienku, jeho klientoch, ale aj cieľoch sa dozviete viac v našej relácii s hostkou, Máriou Jasenkovou.
Zaujímajú Vás bylinky? Kde ich nazbierať a ako ich uskladniť? V našom magazíne sa o nich dozviete mnohé zaujímavé informácie.
Čaro kvetov Rastlina budúcnosti
Svoje hudoné, tanečné ale i literárno-dramatické nadanie predviedli žiaci ZUŠ Jozefa Rosinského počas Vianočného koncertu, ktorý sa konal v priestoroch nitrianskej Synagógy.
Bitka pri Viedni v roku 1683 bola kľúčovou v histórii vtedajšieho Rakúsko-Uhorska. Práve táto udalosť je opísaná a dôkladne rozobraná v diele Nitrianskeho spisovateľa a historika PhDr. Emila Vontorčíka.
Letná sezóna na Nitrianskom hrade, počas ktorej navštívilo Nitriansky hrad veľké množstvo turistov, sa s príchodom chladného počasia skončila. Jej súčasťou boli tradičné, ale aj špeciálne podujatia, ktoré však nebudú chýbať ani počas budúcej sezóny.
Mariánsky stĺp v Nitre patrí medzi najvzácnejšie na Slovensku. Bol postavený na znak vďaky po skončení morovej epidémie, ktorá si vyžiadala veľké množstvo obetí.
Množstvo špeciálnych a jedinečných skladieb znelo v priestoroch koncertnej sály Župného domu v Nitre. Klavírny virtuóz Jozef Hollý odohral v doprovode sláčikového kvinteta jedinečný koncert určený milovníkom kvalitnej hudby.
Hudobné zoskupenie Il Cuore Barocco odohralo počas tretieho koncertu 11. ročníka Nitrianskej hudobnej jesene sériu skladieb od známeho hudobného skladateľa Antonia Vivaldiho.
Žiaci Spojenej katolíckej školy v Nitre stvárnili príbeh o svätom Svoradovi.
Sezónna interiérová výzdoba, záhradná architektúra či následná údržba alebo kvety podľa vašich predstáv. A to rovno pred dvere vašich príbytkov. Toto všetko a ešte oveľa viac ponúka kvetinárstvo s 20-ročnou históriou.