Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Ladislav Tóth
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka

Unikátne medaily jedinečnej edície 4. decembra 2014, Pridal: TV Nitrička

V Katedrále – Bazilike svätého Emeráma v Nitre bola 3. decembra 2014 požehnaná edícia siedmich medailí zobrazujúcich 134 pápežov (z celkového počtu 266 rímskych veľkňazov) – od svätého Petra po súčasného Svätého Otca Františka. Obrad požehnania vykonal na záver svätej omše nitriansky biskup Mons. Viliam Judák. Na slávnosti sa zúčastnil aj predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico, prezident Slovenského futbalového zväzu a iniciátor projektu Ján Kováčik a prítomná bola aj autorka medailí Ľudmila Cvengrošová.

Nitriansky biskup počas svätej omše pripomenul slová svätého Jána Pavla II., ktoré svojho času adresoval Slovákom. Podľa jeho slov, medaily, na ktorých je zobrazený aj tento slovanský pápež, môžu ľuďom pripomenúť aj tento jeho odkaz. Rečníci sa netajili ambíciou, odovzdať zlatú medailu s číslom jedna súčasnému Svätému Otcovi. Predseda vlády vo svojom príhovore v aule Kňazského seminára svätého Gorazda vyzdvihol význam pápežstva v dejinách Európy a konkrétne spomenul aj nedávny prejav pápeža Františka v Európskom parlamente.
Medaily sú vyrazené v Mincovni Kremnica v limitovanom množstve v troch prevedeniach – v zlate, v striebre a tombaku. Súčasťou edície je exkluzívna obrazová publikácia. Autorom textu je nitriansky biskup Mons. Viliam Judák.

Naši partneri