Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktor
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Ing. Michal Hrivnák
kameraman
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
ThDr. Miroslav Lyko, PhD.
riaditeľ spravodajstva a publicistiky
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor

Inscenácia Sám a Esmeralda v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre ukáže aké dôležité je „cestovať“ do sveta fantázie - TS 21. mája 2018, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre pripravuje inscenáciu hry súčasnej švédskej dramatičky Martiny Montelius Sám a Esmeralda. Ide o prvé uvedenie tohto titulu na Slovensku. Premiéra sa uskutoční 1. júna 2018 o 18:00.  

Vo veľkom byte býva Sám veľmi často sám. Jeho otec sa viac zaujíma o udržiavanie poriadku v hrncoch a vo vlastnom živote. Sámove sny a predstavy mu spôsobujú starosti. V dome našťastie žije Sámova stará mama, ktorá má skúsenosti z predajne s rybami a má za sebou záhadnú futbalovú kariéru. Tá otvorí Sámovi dvere do nového sveta. Chlapec v ňom stretáva  slávnu cirkusovú umelkyňu Esmeraldu, ktorá ho naučí všetko o tom, ako vojsť do fantastického sveta obrazov a príbehov.

V komornej hre Sám a Esmeralda zobrazuje dramatička Martina Montelius detstvo svojim osobitým, filmovým spôsobom. Komickým a zároveň miestami smutným spôsobom ukazuje, ako sa fantázia môže stať cestou von z kruhu nudných rodičovských príkazov, podmienok a očakávaní a ako sa zážitky dieťaťa môžu stať skvelým materiálom k umeleckej tvorbe.
Režisérkou inscenácie je Linda Keprtová, ktorá patrí najvyhľadávanejším operným režisérom mladej generácie. Na Slovensku v roku 2013 získala cenu DOSKY za réžiu inscenácie Dialógy Karmelitánok v Štátnom divadle v Košiciach. Autorom hudby je Miloš ORSON Štědroň. Autorom scény je výtvarník Michal Syrový a kostýmy navrhol Tomáš Kypta. Na pohybovú spoluprácu bola prizvaná Magdaléna Čaprdová.
V inscenácii účinkujú: Miroslav Bakura, Henrieta Kolláriková, Oľga Schrameková a Martin Kusenda.

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri