Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktor
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Ladislav Tóth
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka

Dobrovoľníci pomôžu mestu 5. júna 2019, Pridal: Monika Hozáková

Pod názvom Naše Mesto sa bude aj tento rok konať najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe.

Školám, škôlkam, samosprávam a neziskovým organizáciám v Nitre a okolí bude pomáhať  280 dobrovoľníkov počas dvoch dní 7. a 8. júna. Do dobrovoľníctva sa zapája stále väčší počet spoločností, ktoré chcú nezištne pomôcť tam, kde je to potrebné. Do prvého ročníka Nášho Mesta sa v roku 2007 zapojilo len 20 firiem. Odvtedy sa počet mnohonásobne zvýšil. „Teší nás, že z toho množstva ako pomáhať, zamestnávatelia nezabúdajú na naše regióny a svojim zamestnancom umožnia na jeden deň priložiť ruku k dielu na mieste, kde sa napríklad hrávajú ich deti alebo chodia venčiť svojich psov,“ povedal Michal Kišša, programový riaditeľ Nadácie Pontis.

Tento rok si firemní dobrovoľníci mohli vybrať z viac ako 500 aktivít z celého Slovenska. „Naše Mesto predstavuje pre firmy nielen možnosť  ako pomáhať regiónom, ale zároveň aj možnosť zorganizovať pre zamestnancov netradičný teambuilding. Podujatie je hlavne mostom, ktorý spája dobrovoľníkov s miestami, kam chodia pomáhať a veľakrát toto stretnutie prerastie do dlhodobej spolupráce,“ dodal Michal Kišša.

Nitrianski dobrovoľníci majú tiež viacero možností. Pomôcť môžu napríklad s archeologickými prácami a pripraviť hrad Hrušov na postupnú opravu. Spolu so Zoborským skrášľovacím spolkom môžu vybudovať lesopark určený na odpočinok i poznávanie histórie. V školskom areáli Spojenej školy na Mudroňovej ulici sa bude vytvárať zážitkovo-pocitový chodník a v areáli Materskej školy Novomeského a častí mestského parku môžu dobrovoľníci pomôcť s revitalizáciou ihrísk. Tohtoročnou novinkou je plogging – beh spojený so zbieraním odpadkov v prírode. Plogging vznikol vo Švédsku a je kombináciou slov jogging a švédskeho slova plocka upp, po slovensky zdvihnúť. Autorom inovatívnej športovej disciplíny, ktorá prispieva k zlepšeniu vašej kondičky aj k čistejšie prírode je švédsky environmentalista Erik Ahlström. Atmosféru z ploggingu, ktorý sa konal v lesoparku Borina v mestskej časti Klokočina si môžete pozrieť aj v našej reportáži Bežci vyzbierali odpadky.

     

     

 

Monika Hozáková

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri