Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Dobrovoľníci pomôžu mestu 5. júna 2019, Pridal: Monika Hozáková

Pod názvom Naše Mesto sa bude aj tento rok konať najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe.

Školám, škôlkam, samosprávam a neziskovým organizáciám v Nitre a okolí bude pomáhať  280 dobrovoľníkov počas dvoch dní 7. a 8. júna. Do dobrovoľníctva sa zapája stále väčší počet spoločností, ktoré chcú nezištne pomôcť tam, kde je to potrebné. Do prvého ročníka Nášho Mesta sa v roku 2007 zapojilo len 20 firiem. Odvtedy sa počet mnohonásobne zvýšil. „Teší nás, že z toho množstva ako pomáhať, zamestnávatelia nezabúdajú na naše regióny a svojim zamestnancom umožnia na jeden deň priložiť ruku k dielu na mieste, kde sa napríklad hrávajú ich deti alebo chodia venčiť svojich psov,“ povedal Michal Kišša, programový riaditeľ Nadácie Pontis.

Tento rok si firemní dobrovoľníci mohli vybrať z viac ako 500 aktivít z celého Slovenska. „Naše Mesto predstavuje pre firmy nielen možnosť  ako pomáhať regiónom, ale zároveň aj možnosť zorganizovať pre zamestnancov netradičný teambuilding. Podujatie je hlavne mostom, ktorý spája dobrovoľníkov s miestami, kam chodia pomáhať a veľakrát toto stretnutie prerastie do dlhodobej spolupráce,“ dodal Michal Kišša.

Nitrianski dobrovoľníci majú tiež viacero možností. Pomôcť môžu napríklad s archeologickými prácami a pripraviť hrad Hrušov na postupnú opravu. Spolu so Zoborským skrášľovacím spolkom môžu vybudovať lesopark určený na odpočinok i poznávanie histórie. V školskom areáli Spojenej školy na Mudroňovej ulici sa bude vytvárať zážitkovo-pocitový chodník a v areáli Materskej školy Novomeského a častí mestského parku môžu dobrovoľníci pomôcť s revitalizáciou ihrísk. Tohtoročnou novinkou je plogging – beh spojený so zbieraním odpadkov v prírode. Plogging vznikol vo Švédsku a je kombináciou slov jogging a švédskeho slova plocka upp, po slovensky zdvihnúť. Autorom inovatívnej športovej disciplíny, ktorá prispieva k zlepšeniu vašej kondičky aj k čistejšie prírode je švédsky environmentalista Erik Ahlström. Atmosféru z ploggingu, ktorý sa konal v lesoparku Borina v mestskej časti Klokočina si môžete pozrieť aj v našej reportáži Bežci vyzbierali odpadky.

     

     

 

Monika Hozáková

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri