Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Ako vám doma pomôže poistenie zodpovednosti? 25. júna 2020, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Poistenie majetku nemusí chrániť len vašu nehnuteľnosť a domácnosť. Môže vás kryť aj v situáciách, keď svojou činnosťou alebo nešťastnou náhodou spôsobíte škodu niekomu inému. Pýtate sa, ako je to možné? Odpoveďou sú jednotlivé zložky poistenia majetku. V prípade poistenia nehnuteľnosti ide o zodpovednosť z vlastníctva nehnuteľnosti a pri poistení domácnosti sa zamerajte na zodpovednosť z prevádzky domácnosti. Pri voľbe poistnej ochrany vášho majetku by ste ich rozhodne nemali opomenúť.

Na zodpovednosť z vlastníctva nehnuteľnosti určite nezabudnite

Keď si klienti poisťujú svoju nehnuteľnosť, očakávajú poistnú ochranu pre škody, ktoré môžu vzniknúť na ich dome alebo byte. Tento typ poistenia však môže chrániť aj pred mnohými ďalšími rizikami.

V rámci poistenia nehnuteľnosti si klienti môžu uzatvoriť aj poistenie zodpovednosti za škodu, ktorá vznikla v súvislosti s vlastníctvom domu, bytu alebo iných vedľajších stavieb. Ide o prípady, keď zo strechy vášho domu spadne škridla alebo kopa snehu na auto stojace na chodníku, alebo vám v byte praskne radiátor a vytopíte susedov. Ak budete mať v rámci vášho poistenia domu uzatvorené aj poistenie zodpovednosti, vaša poisťovňa tieto škody preplatí.

Zodpovednosť si môžete poistiť aj v rámci poistenia domácnosti

Váš pes pohryzie návštevu, nechtiac z balkóna zhodíte kvetináč priamo na okoloidúceho človeka alebo vaše dieťa v obchode rozbije fľašu drahého alkoholu. To sú situácie, kedy sa každý chytí za hlavu a v mysli rýchlo preráta, koľko ho to asi bude stáť. Ak však budete mať uzatvorené poistenie domácnosti a v rámci neho poistenie zodpovednosti z prevádzky domácnosti, vzniknutú škodu zaplatí vaša poisťovňa. To je ďalší z dôvodov, prečo sa oplatí poisťovať ako nehnuteľnosť, tak aj domácnosť. Pretože komplexné poistenie majetku vám môže kryť chrbát aj v takýchto nepríjemných situáciách. V niektorých poisťovniach zahŕňa aj škody, ktoré spôsobíte na elektrokolobežke alebo na bicykli a tiež aj nemajetkovú ujmu.

Najlepšie poistenie majetku rýchlo a jednoducho

Teraz už viete, že pri poistení nehnuteľnosti a tiež domácnosti je dobré myslieť na to, že vás môže chrániť aj v situáciách, keď vy spôsobíte škodu niekomu inému. Poistenie zodpovednosti by vám preto rozhodne nemalo chýbať v oboch typoch zabezpečenia domova. Podrobné oboznámenie s poistným podmienkami je však nutnosťou pri uzatvorení zmluvy poistenia bytu, domu alebo domácnosti. Využite online porovnanie cien poistenia nehnuteľnosti a domácnosti a poistite svoj majetok za najlepšiu cenu. Veľmi ľahko si takto nájdete taký poistný balík, ktorý zahŕňa všetky vami zvolené riziká, a to všetko bez toho, aby ste museli kamkoľvek chodiť, pretože poistná zmluva vám príde priamo na váš e-mail. Vyskúšajte a presvedčte sa o tom, že sa to naozaj oplatí. 

Zdroj obrázka: bigstockphoto.com

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri