Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Asistované sčítanie obyvateľov 3. mája 2021, Pridal: Mgr. Mária Geierová

Asistované sčítanie trvá od 3. mája 2021 do 13. júna 2021. Ako prebieha sa dočítate v našom článku.

Asistované sčítanie obyvateľstva prebieha v dvoch formách. Buď je to stacionárny asistent, alebo mobilný.

  1. Stacionárny asistent na kontaktnom mieste

Pomocou tohto asistenta sa môžete sčítať na kontaktom mieste v obci či meste. Na stránke www.scitanie.sk/scitanie-obyvatelov/asistovane-scitanie si môžete vyhľadať kontaktné sčítacie miesto.

Mobilný asistent, o ktorého požiadate telefonicky

V prípade, že o takúto službu požiadate, mobilný asistent sčítania vás navštívi doma. Avšak buďte obozretní, požiadať musíte vy, a to príslušný obecný úrad! Bez tejto požiadavky sa k vám sčítací asistent nedostaví, buďte opatrní, aby ste sa nestali obeťou podvodu.

Asistované sčítanie obyvateľov v okresoch SR 3.5.-13.6.2021

Epidemiologická situácia COVID-19 a asistované sčítanie

Pri asistovanom sčítaní je naďalej nutné dodržiavať prísne hygienické opatrenia. Je dôležité mať na sebe rúško alebo respirátor, dodržiavať dvojmetrové odstupy a dôkladne si umývať ruky alebo ich dezinfikovať.

Asistované sčítanie a bezpečnosť

Elektronický informačný systém pre asistované sčítanie obyvateľov funguje v súlade s osobitným bezpečnostným projektom. Všetky osoby v obci (kontaktná osoba, asistenti sčítania), ktoré zabezpečujú asistované sčítanie obyvateľov, sú zaškolené, poučené o ochrane dôverných štatistických údajov a osobných údajov a sú viazané mlčanlivosťou.

Všetky údaje zapísané do elektronického systému sčítania obyvateľov sú získané a spracované výlučne na účel SODB 2021 a sú chránené pred únikom, zneužitím alebo krádežou.

Zdroj: TS SODB 2021

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri