Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Mgr. Saša Brixová
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Ladislav Tóth
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Zuzana Strýčeková
redaktorka
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka

Budú mať nárok na rekreačné poukazy všetci zamestnanci NSK? 24. mája 2019, Pridal: Daniel Mičík

Poslanci NSK nesúhlasia s pravidlom o tom, kto má a kto nemá nárok na rekreačný poukaz. Žiadajú o zmenu.

Od začiatku roka 2019 platí, že každý zamestnávateľ, ktorý zamestnáva viac ako 49 ľudí, je povinný svojim zamestnancom poskytnúť príspevok na rekreáciu. Podmienkou je, že zamestnanec musí mať odpracovaných aspoň 24 mesiacov a musí si o poukaz sám požiadať. Zamestnávateľ je podľa novely Zákonníka práce povinný prispieť na rekreáciu v sume 55% oprávnených výdavkov, najviac ale v sume 275 eur za kalendárny rok.

Poslanci Nitrianskeho samosprávneho kraja nechcú, aby mal nárok na rekreačný poukaz iba zamestnanec, ktorý pracuje v kolektíve 50 ľudí.  Miesto toho preferujú poukaz poskytnutý všetkým zamestnancom v štruktúrach NSK, bez ohľadu na počet zamestnancov.

„Vnímam to ako diskrimináciu, kedy len zamestnanci väčších zariadení sú takýmto spôsobom zvýhodňovaní,“ vyjadril sa Tihamér Gyarmati, poslanec Nitrianskeho kraja.

„Je to podľa mňa nedomyslené. Keď je zamestnanec v štruktúre NSK a akurát má tú smolu, že ich je menej ako 49, tak na poukaz nemá nárok. Budem sa určite prikláňať k tomu, aby sme túto možnosť poskytli všetkým zamestnancom NSK,“ povedal Ján Greššo, krajský poslanec.

Na poslednom zasadnutí krajského zastupiteľstva sa tento problém začal riešiť, neboli však vyriešené otázky ohľadom financovania.

„Predložil som konkrétny návrh a kolegovia z ostatných poslaneckých klubov reagovali, že tento návrh vítajú. Na druhej strane by chceli vedieť finančný dopad, takže nakoniec som svoj návrh sám stiahol a prisľúbil v tejto veci konať. Na budúcom zastupiteľstve bude pripravená analýza aj s finančným dopadom. Na poslednom stretnutí sme videli, že všetky skupiny zastupiteľstva sa k tomu vyjadrovali pozitívne, chýbala len finančná analýza,“ pokračoval Gyarmati.

„Bol návrh, aby sa preverila možnosť, či je toto vôbec financovateľné. Zatiaľ z toho pre kraj nič nevyplýva, ale preveriť tú možnosť by bolo určite vhodné. Keď sa k tomuto na ďalšom zasadnutí zastupiteľstva vrátime, určite tento návrh podporím,“ dodal Greššo.

Najbližšie zasadá rada samosprávneho kraja už o týždeň, v pondelok 27. mája. Problém rekreačných poukazov by mal byť jedným z bodov zasadnutia.

Daniel Mičík

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri