Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Charitatívna módna prehliadka SRDCE a KRÁSA 7. novembra 2016, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Nitrianska humanitná spoločnosť HOMO NITRIENSIS pripravuje charitatívnu módnu prehliadku pod názvom SRDCE A KRÁSA.

TLAČOVÁ SPRÁVA

 

Charitatívna módna prehliadka SRDCE a KRÁSA  –  12. november 2016

 

Nitrianska humanitná spoločnosť HOMO NITRIENSIS pripravuje charitatívnu módnu prehliadku pod názvom SRDCE A KRÁSA.

Charitatívna módna prehliadka bude spojená so spoločenským večerom a bude sa konať 12. novembra 2016 od 18.00 hodiny v priestoroch kongresového pavilónu „K“ na výstavisku AGROKOMPLEX v Nitre.

Charitatívny cieľ módnej prehliadky SRDCE A KRÁSA spočíva v tom, že výťažok bude použitý na zakúpenie prístroja na rehabilitáciu končatín. Prístroj budú využívať klienti Správy zariadení sociálnych služieb v Nitre, prednostne  zdravotne ťažko-postihnuté osoby odkázané na invalidný vozíček, ktorí sú klientami Denného stacionára.

 

Záštitu nad týmto podujatím prevzal primátor Nitry Jozef Dvonč.

 

Módna prehliadka predstaví dámske a pánske modely známych módnych dizajnérov a módnych značiek.

Program prehliadky bude spestrený vystúpeniami sólistu Otakara Kleina, dámskeho tria La Gioia Divas, talianskeho speváka Roberta Caporaliho a iných umelcov. Podujatie bude moderovať Vlado Vondrák.

 

Nitrianska humanitná spoločnosť HOMO NITRIENSIS vznikla v roku 1992 a v rámci svojej činnosti zrealizovala  množstvo charitatívnych projektov a aktivít na podporu znevýhodnených skupín prednostne z Nitry. Svoju činnosť zameriava hlavne na zdravotne ťažko-postihnuté deti a dospelých, na deti z detských domovov, na klientov zariadení sociálnych služieb a na najodkázanejšie osoby, hlavne na ľudí bez domova. Pomoc pre zdravotne ťažko-postihnuté osoby sa sústreďuje hlavne na nákup pomôcok na zdravotnú a rehabilitačnú starostlivosť.

Zdroje na financovanie charitatívnych aktivít získava organizovaním kultúrno-spoločenských podujatí (plesy, vernisáže, výstavy, besedy, módne prehliadky…), predajom vlastnoručne vyrobených produktov a občerstvenia na verejných podujatiach (vianočné trhy, majálesy, Fašiangy…); a projektovou činnosťou. Časť prostriedkov získava spoločnosť aj z darov od sponzorov.

HOMO NITRIENSIS nemá žiadne kancelárske priestory, ani personál – všetky aktivity zabezpečujú členky formou dobrovoľníckej činnosti a prostriedky, ktoré spoločnosť získava sú využívané výlučne na charitatívne účely.

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri