Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Cykloturistické akcie v Nitrianskom kraji na rok 2019 21. mája 2019, Pridal: Eva Škandíková

Cykloturistika patrí na Slovensku k najobľúbenejším druhom voľnočasových aktivít. Umožňuje najlepšie využitie voľného času – skĺbenie športu, rekreácie, aj poznávacej turistiky. Bicykel je najekonomickejší a najekologickejší dopravný prostriedok, cyklistika je každému dostupná forma pohybu na udržanie si zdravia a dobrej kondície.

„Občianske združenie Cyklo – turistický klub Dolná Nitra usporadúva športové akcie pre všetky vekové kategórie, najmä pre našich najmenších. Občianske združenie organizuje viacero projektov, ktoré napomáhajúú ku skvalitneniu životného štýlu a rozširujú myšlienku používať bicykle ako dopravný prostriedok. Otvorenie sezóny začína miestnou turistikou. Turisti tak môžu spoznať svoje okolie a spolu s klubom vidieť krásy okolia Nitry,“ informovala nás Tamara Krenželáková.

Obec Svätoplukovo v spolupráci s poľovným združením pri príležitosti MDD a Mesiaca poľovníctva si pre priaznivcov turistiky a cyklistov pripravili cykloturistickú akciu, ktorá sa uskutoční už v sobotu 1. júna 2019 o 10.00 hodine, štart je od artézskej studne. Peletón bude prechádzať obcami Mikroregiónu Cedron v celkovej dĺžke cca 22 kilometrov. V jednotlivých zastávkach, Veľká Dolina, Poľný Kesov, Štefanovičová, Mojmírovce, bude pre účastníkov pripravené drobné občerstvenie. Pripravené sú aj rôzne akcie: streľby, ukážka poľovnej zveri, cvičenie záchranárskych psov, súťaže pre deti. Stačí prísť a užiť si to.

Eva Škandíková

 

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri