Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Ladislav Tóth
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Saša Brixová
redaktorka
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Mgr. Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Zuzana Strýčeková
redaktorka

Deň detí oslavovali aj v nitrianskej nemocnici 3. júna 2019, Pridal: Monika Hozáková

Malých pacientov v nitrianskej Fakultnej nemocnici navštívili známe osobnosti. Priniesli deťom darčeky aj dobrú náladu.

Nedávno sme oslávili Medzinárodný deň detí. V Nitre a okolí sa konalo množstvo podujatí s kultúrnym i zábavným programom a atrakciami. Nemali by sme ale zabúdať na deti, ktoré bojujú s rôznymi zdravotnými problémami. Vedenie nitrianskej Fakultnej nemocnice na ne nezabudlo, a pre deti pripravilo prekvapenie v podobe návštevy známych hudobníkov. Každý malý pacient na oddelení dostal vlastný darček a počiatočné rozpaky detí sa po chvíli rozplynuli, niektoré si dokonca s hudobníkmi urobili i selfie.

   

Miko Hladký zo skupiny Gladiator a Mário „Kuly“ Kollár zo skupiny Desmod prišli pozrieť malých pacientov na Kliniku detí a dorastu. Hudobníci priniesli ako dar pre Kliniku poukaz na nákup Multiparametrového pacientskeho monitoru. „Tento prístroj je monitor na sledovanie životných funkcií. Umožňuje rýchle zistenie zlyhávania ktorejkoľvek životnej funkcie, či je to porucha obehu alebo porucha dýchania. Sleduje dokonca aj koncentráciu kyslíka v krvi a tieto hodnoty nám napomáhajú správne upraviť liečbu a samozrejme mať istotu, že nedôjde k nejakej neočakávanej udalosti, ktorá by mohla zle skončiť,“ povedal Michal Medovarský, prednosta Kliniky detí a dorastu.

   

   

„Toto by mohla byť taká prvá lastovička, že sa odovzdal jeden monitor. Poďme odovzdať viacej,“ navrhuje frontman skupiny Desmod, Kuly. „Ja sa teším, že sme takto mohli potešiť detičky, ktoré sú naozaj choré. Dúfam, že sa rýchlo vyliečia a verím, že všetko dobre dopadne. Pre nás je to to najmenej, prísť sem a potešiť ich tým, že im môžeme venovať darčeky a hlavne takýto prístroj, ktorý im pomôže,“ povedal Miko Hladký. Darovaný prístroj pomôže nielen deťom, ale i lekárom a ostatnému zdravotnému personálu. Poukaz na jeho kúpu odovzdali tváre hudobného sveta za účasti medicínskeho riaditeľa FN Nitra Mariána Bakoša, prednostu Kliniky Michala Medovarského a primárky Kliniky Zuzany Pechočiakovej.

Monika Hozáková

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri