Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Deň otvorených dverí v Divadle Andreja Bagara v Nitre 10. júna 2019, Pridal: Eva Škandíková

Divadlo Andreja Bagara v Nitre otvorilo svoje dvere pre verejnosť

V DAB v Nitre sa v sobotu 8. júna 2019 konal Deň otvorených dverí a zároveň aj Deň detí. Program začal o 10.00 hodine Otváraním divadelných dverí, ktoré bolo spojené aj s malým prekvaním. Hneď po začiatku DOD sa herci divadla stretli so svojimi fanúšikmi na autogramiáde. Pred budovou bol pre návštevníkov prichystaný Divadelný piknik s občerstvením a Knižná búdka, ktorá bola osadená v deň konania akcie.

„Návštevníci DOD si mohli vyskúšať aj divadelné kostýmy v rámci podujatia Môžeš byť šašo, princezná či kráľ, na ktorom ich nalíčili profesionálni divadelní maskéri,“ informovala Slávka Civáňová projektová manažérka.

Pre deti boli pripravené tvorivé dielne, kde sa mohli zapojiť aj do maľovania divadelných kulís a do hrania počítačovej hry na motívy slávnej divadelnej hry Hamlet. „Predpoludním sa konal koncert herca Andreja Remeníka, po ktorom sa priaznivci divadla zúčastnili na inscenovanej prehliadke divadelných priestorov a zákulisia s názvom Nepovoleným vstup zakázaný. Zúčastniť sa mohli aj na koncerte našej divadelnej retro kapely Živica a na Zábavnom divadelnom kvíze, ktorý moderoval riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy,“ dodala Civáňová.

Záver podujatia patril deťom, ktoré si v spoločnosti  rodičov mohli pozrieť predstavenie Ferdo Mravec a zúčastniť sa veľkej detskej recepcie.

„Súčasťou podujatia bola aj výstava Narodil som sa vo Wadowiciach, ktorú sme nedávno otvorili v dolnom foyeri DAB pri príležitosti nedožitých 99. narodenín sv. Jána Pavla II.,“ doplnila Slávka Civáňová.

Eva Škandíková

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri