Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Deň rodiny 2021: Otec nablízku 15. júna 2021, Pridal: Mgr. Mária Geierová

OZ Centrum pre rodinu - Nitra v partnerstve s mestom Nitra, ďalšími aktérmi a dobrovoľníkmi pozývajú na Deň rodiny v nedeľu 20. júna na Klokočinu do areálu farnosti, priľahlého amfiteátra i parku pod Borinou. Podujatie s témou ročníka "Otec nablízku" sa bude konať práve vo sviatok všetkých otcov.

Program tohtoročného Dňa rodiny začne slávením svätej omše o 9.30 a pokračovať bude v popoludňajších hodinách o 14.00. Pripravené sú rôzne mnohé aktivity v parku – ukážka práce hasičov, záchranárov, policajtov, pripravené sú stanovištia s balónovými figúrkami či rodinná fotostena, detská oáza, dobročinný minibazárik, čitáreň i iné aktivity.

Každému zúčastnenému sa ujde aj nejaká drobnosť či maškrta.Program na amfiteátri za kostolom so začiatkom o 15.30 moderuje Martin Augustín Dvornický. Rovnako sa môžete tešiť na marionetové divadlo s ujom Hoblinom, interaktívne pesničko-hry Mira Jila, rap s témou otcovstva a iné vystúpenia.

V rámci tohtoročného podujatia bude vyhodnotená i Veľká rodinná hra, ktorá prebiehala na 14 stanovištiach pod hradom i v mobilnej aplikácii Actionbound. Niekoľko desiatok rodinných tímov, ktoré trasu zvládli do 15. júna, budú zaradené do žrebovania o ceny. To prebehne na amfiteátri po 17.00 hodine. V rámci partnerstva s mestom Nitra svoju účasť prisľúbil i pán primátor.

Cieľom kampane Dňa rodiny je dostávať rodinu do centra pozornosti spoločnosti. Téma kampane sa  v tomto roku zameriava na krásu, hodnotu a dôležitosť otcovstva. Zámerom je okrem iného aj povzbudiť mužov k prijatiu a objaveniu otcovstva napriek výzvam,ktoré táto rola prináša.

Zdroj: Centrum pre rodinu- Nitra

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri