Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Devätnásť rokov bol evanjelickým farárom v Nitre, teraz je biskupom 12. januára 2019, Pridal: Viktória Baranová

V týchto dňoch sa s Nitrou lúči. Nový generálny biskup evanjelickej cirkvi augsburského vyznania na Slovensku sa ujme novej služby v hlavnom meste. Pozrite si rozhovor s Ivanom Eľkom aj o tom, čo čaká jeho i cirkevný zbor v Nitre.

Komentáre

Mária Balážová 20.Jan 2019 14:54:30

Pán biskup je milý, pokorný, ochotný pomôcť. Bolo by dobré keby takýchto ľudí bolo na svete viac. Prajeme mu veľa zdravia , Božieho požehnania.

Vlastimil Bešina 17.Jan 2019 11:45:07

Pre hriešnosť krajiny sa často menia kniežatá, ale múdry a chápaví muž ustáli pomery v krajine. Či nieje napísané: ak sa Vám nedostáva múdrosti, proste Boha, ktorý ochotne dáva a dostane sa mu jej. Chápať - v slove Božom je napísané: zlí ľudia nechápu čo je správne,tí však ktorí hľadajú Hospodina, chápu všetkému.) Ľudia sú zahalený temnotou mysle a zatvrdeným srdcom, nechápu potrebnej zmene v Kristovi. Je nesmierne potrebné primať duchovnú potravu v svätom písme aby sme sa priblížili k bohu skrze nezaslúženú lásku a milosrdenstvo ktoré nám ochotne preukazuje. Prajem Vám všetkým Božej múdrosti aby i suché konáre z Božej milosti rozkvitli v Kristovi.

Marta 17.Jan 2019 07:21:20

Pán Eľko je skvelý člivek,pred rokmi som u neho konfirmovala...

pavol vaclavek 15.Jan 2019 20:05:41

prajem panovi biskupovi vela uspechov pohody poznam ho osobne bol som jeho farnikom o obci hrachoviste tento rok sa chystame ho navstivit

Naši partneri