Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Zuzana Strýčeková
redaktorka
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Mgr. Saša Brixová
redaktorka
REDAKCIA
Ladislav Tóth
kameraman

Divadelná Nitra vyzýva umelcov na Slovensku 13. mája 2019, Pridal: Monika Hozáková

Asociácia Divadelná Nitra vyhlasuje výzvu pre umelcov na naštudovanie divadelnej inscenácie, ktorá bude súčasťou festivalu Divadelná Nitra 2020. Záujemcovia majú možnosť prihlásiť sa do 17. júna 2019.

 

 

Víťazná inscenácia má byť autorským dielom tvorivého tímu maximálne šiestich umelcov. Z prihlásených projektov vyberie Asociácia v spolupráci s partnermi jeden umelecký tím, ktorý začne s prípravou inscenácie v novembri 2019.

Cieľom výzvy je aktivizácia a rozvoj publika, ktoré je dôležitou inšpiráciou v kreatívnych procesoch. Prihlásené projekty by preto mali dbať na zapájanie publika v rôznych etapách procesu tvorby. „Malo by ísť o projekty, ktoré experimentujú s ich zapájaním. Napríklad výskume, pri zbere informácií, voľbe témy inscenácie a jej rozpracovaní formou diskusií s divákmi, ale aj v podobe účinkovania širšieho publika,“ vyjadrila sa manažérka projektu Anna Šimončičová.

Vybraný umelecký projekt vznikne v spolupráci s tromi zahraničnými partnermi v Írsku, Slovinsku a Belgicku. Úmyslom Asociáce je iniciovať na Slovensku umeleckú tvorbu, ktorá sa uplatní v medzinárodnom prostredí. „Výzva je určená umelcom, ktorí chcú prekročiť hranice Slovenska. Bonusom pre vybraný tím sú tri kreatívne rezidencie. Tie prinesú nové skúsenosti, inšpiráciu i kontakty a veríme, že otvoria aj príležitosti pre ďalšiu spoluprácu v európskom prostredí,“ dodáva manažérka projektu Anna Šimončičová.

Producenti pokryjú umeleckému tímu náklady spojené s prípravou a náklady spojené s rezidenciami. Asociácia tiež poskytne manažérske a produkčné vedenie, mediálnu podporu, priestorové a technické podmienky pre prezentáciu na festivale Divadelná Nitra 2020, ktorej nosnou témou bude nová mravnosť.

Výzva je súčasťou medzinárodného projektu Be SpectACTive!, do ktorého Asociácia vstúpila v roku 2018, aby podporila a zdôraznila úlohu publika pri tvorbe umeleckého diela.

 

Monika Hozáková

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri