Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Mgr. Saša Brixová
redaktorka
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Zuzana Strýčeková
redaktorka
REDAKCIA
Ladislav Tóth
kameraman
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka

Divadelný boďák prichádza opäť do DAB v Nitre 7. júna 2019, Pridal: Eva Škandíková

Dňa 12. júna sa v priestoroch Divadla Andreja Bagara uskutoční tretí ročník festivalu Divadelný boďák.

Najlepšie amatérske divadelné súbory z nitrianskeho regiónu predstavia svoju tvorbu v stredu 12. júna v Divadle Andreja Bagara v Nitre. Krajské osvetové stredisko v spolupráci s DAB organizujú tretí ročník prehliadky víťazných divadelných inscenácií z amatérskych divadelných súťaží Nitrianskeho kraja s názvom Divadelný boďák.

„Cieľom je vytvoriť tradíciu, na doskách DAB v Nitre privítať tie najlepšie amatérske divadlá z Nitry a regiónu a touto formou podporiť a prezentovať ich tvorbu,“ uviedla projektová manažérka DAB Slávka Civáňová.

Na javisku sa ako prvá predstaví Andronika Gáliková s umeleckým prednesom poézia, ktorá získala 2. miesto v krajskej súťaži Hviezdoslavov Kubín 2019 v Leviciach. Po nej vystúpi zoskupenie MoDRé TraKy z Vrábeľ s divadelným predstavením Zhavranelí, ktoré získali 1. miesto za inscenáciu na krajskej súťaži a prehliadke detskej dramatickej tvorivosti a divadla dospelých hrajúcich pre deti Detský javiskový sen 2019 v Topoľčanoch a 1. miesto na celoštátnej prehliadke a súťaži Zlatá Priadka v Šali 2019.

Ďalšia polovica programu bude patriť Alexovi Mihalíkovi zo ZUŠ J. Rosinského v Nitre, ktorý otvorí podujatie monodrámou Kniha o cintoríne. Táto monodráma získala cenu poroty na festivale v Poľsku v Suvalsky ostrodek kultuty O zlota podkova Pegasa.

Na koniec sa predstaví Divadelný súbor Dopolósmej zo ZUŠ J. Rosinského v Nitre s inscenáciou Päť príbehov, za ktorú získali cenu na krajskej súťaži Na scénu 2019.

Eva Škandíková

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri