Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

FN Nitra má opäť nového riaditeľa 9. februára 2024, Pridal: Mgr. Soňa Šimorová

Michal Fajin už nie je riaditeľom FN Nitra. Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková dnes vymenovala nového riaditeľa nitrianskej nemocnice.

9. februára 2024 ministerka zdravotníctva SR Zuzana Dolinková vymenovala na pozíciu riaditeľa Fakultnej nemocnice Nitra MUDr. Ondreja Šedivého. Riaditeľom bude však na dobu určitú, a to do obsadenia miesta úspešným uchádzačom výberového konania, najdlhšie na šesť mesiacov.

„Zároveň odvolala dňom 8. februára 2024 doterajšieho riaditeľa Mgr. Michala Fajina, MBA, LL.M, MPH v súlade s ustanovením § 100 ods. 2 zákona č. 578/2004 Z. z. o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, zdravotníckych pracovníkoch, stavovských organizáciách v zdravotníctve.“ Píše sa na webovej stránke Ministerstva zdravotníctva.

MUDr. Ondrej Šedivý ako uvádza ministerstvo je absolventom Lekárskej fakulty UK v Bratislave. Získal atestáciu I. stupňa v odbore všeobecná chirurgia a atestáciu II. stupňa v odbore neurochirurgia.

Od roku 1996 do roku 2006 pracoval ako lekár vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou. V rokoch 2006 až 2010 bol zástupcom primára Neurochirurgickej kliniky FN Nitra a od roku 2010 pôsobí ako primár tejto kliniky. 

ZDROJ: Ministerstvo zdravotníctva SR

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri