Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Futbalový štadión poničený trnavskými výtržníkmi 3. mája 2019, Pridal: Daniel Mičík

Finále Slovenského pohára sa nezaobišlo bez problémov. Trnavskí fanúšikovia oslavu víťazstva nad Žilinou poňali po svojom a začali ničiť nový nitriansky štadión.

Trnavčania, ktorí prišli svoje mužstvo podporiť, strávili hodiny pred začiatkom zápasu v centre Nitry. Dlhé čakanie si krátili spievaním svojich chorálov, všetko ale prebiehalo bez problémov a výtržníctva. Fanúšikovský pochod cez mesto na štadión prebehol vďaka asistencie polície tiež hladko. Po skončení zápasu však Trnava ukázala svoju druhú tvár.

„Škody na našom štadióne budú zrejme vysoké, nejde len o vytrhané sedadlá a zničené zábrany. Zničený je aj nový trávnik, ktorý bol na viacerých miestach vypálený pyrotechnikou,“ vyjadril sa viceprimátor Nitry Daniel Balko.

Slovenský futbalový zväz uznal svoju chybu pri organizovaní tohto finále a zobral všetku zodpovednosť na seba. Sľúbil taktiež uhradiť všetky škody, ktoré na štadióne vznikli. „Nechceme skúmať, ako sa prepašovala pyrotechnika na zápas, prečo indivíduá v maskách neboli vytiahnuté z davu a súdené za porušenie zákona, ako je možné, že tisícový dav vtrhol na ihrisko medzi hráčov. Vieme, že nič s toho sa nemalo stať,“ doplnil viceprimátor.

 

Ilustračné foto

So správaním fanúšikov trnavského futbalu je problém už dlhé roky. Kamkoľvek Spartak Trnava dorazí, obyvatelia dotknutých miest majú zmiešané pocity a strach o svoj majetok. Poriadok si však musí urobiť najmä vlastný klub a ich oficiálny fanklub. Či už ide o hokejových alebo futbalových fanúšikov, viacero slovenských miest vrátane Nitry ukázalo, že sa takáto situácia vyriešiť dá. Výtržníci a chuligáni na športové podujatia nepatria a ak na Slovensku nechceme, aby sa zápasy z bezpečnostných dôvodov hrávali za zatvorenými dverami, treba túto situáciu vyriešiť a problémových ľudí z tribún permanentne vykázať.

Daniel Mičík

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri