Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Ladislav Tóth
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktorka
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka

Futbalový štadión poničený trnavskými výtržníkmi 3. mája 2019, Pridal: Daniel Mičík

Finále Slovenského pohára sa nezaobišlo bez problémov. Trnavskí fanúšikovia oslavu víťazstva nad Žilinou poňali po svojom a začali ničiť nový nitriansky štadión.

Trnavčania, ktorí prišli svoje mužstvo podporiť, strávili hodiny pred začiatkom zápasu v centre Nitry. Dlhé čakanie si krátili spievaním svojich chorálov, všetko ale prebiehalo bez problémov a výtržníctva. Fanúšikovský pochod cez mesto na štadión prebehol vďaka asistencie polície tiež hladko. Po skončení zápasu však Trnava ukázala svoju druhú tvár.

„Škody na našom štadióne budú zrejme vysoké, nejde len o vytrhané sedadlá a zničené zábrany. Zničený je aj nový trávnik, ktorý bol na viacerých miestach vypálený pyrotechnikou,“ vyjadril sa viceprimátor Nitry Daniel Balko.

Slovenský futbalový zväz uznal svoju chybu pri organizovaní tohto finále a zobral všetku zodpovednosť na seba. Sľúbil taktiež uhradiť všetky škody, ktoré na štadióne vznikli. „Nechceme skúmať, ako sa prepašovala pyrotechnika na zápas, prečo indivíduá v maskách neboli vytiahnuté z davu a súdené za porušenie zákona, ako je možné, že tisícový dav vtrhol na ihrisko medzi hráčov. Vieme, že nič s toho sa nemalo stať,“ doplnil viceprimátor.

 

Ilustračné foto

So správaním fanúšikov trnavského futbalu je problém už dlhé roky. Kamkoľvek Spartak Trnava dorazí, obyvatelia dotknutých miest majú zmiešané pocity a strach o svoj majetok. Poriadok si však musí urobiť najmä vlastný klub a ich oficiálny fanklub. Či už ide o hokejových alebo futbalových fanúšikov, viacero slovenských miest vrátane Nitry ukázalo, že sa takáto situácia vyriešiť dá. Výtržníci a chuligáni na športové podujatia nepatria a ak na Slovensku nechceme, aby sa zápasy z bezpečnostných dôvodov hrávali za zatvorenými dverami, treba túto situáciu vyriešiť a problémových ľudí z tribún permanentne vykázať.

Daniel Mičík

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri