Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Júl v Trafačke - TS 27. júna 2017, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Júl v Trafačke ponúkne pohľad na starú Nitru, koncerty na letnej terase i poéziu naživo.

V júli navštívi Trafačku najobľúbenejšia bluesová speváčka na Slovensku, ale aj zahraniční hudobníci, ktorí  netradičným spôsobom interpretujú latinskoamerickú ľudovú hudbu. Počas letných mesiacov bude prebiehať vynovená inštalácia pohľadníc a fotografií starej Nitry. A pozrieme sa aj do Škandinácie a Laponska.

 Júl ponúkne tieto podujatia:

 . výstava pohľadníc a fotografií starej nitry

Aj tento rok, počas letných mesiacov, sa môžete nadýchať historickej Nitry prostredníctvom fotografií a pohľadníc prevažne z predchádzajúceho storočia. 7.ročník výstavy ponúkne úplne novú inštaláciu zozbieraných materiálov od členov Klubu priateľov starej Nitry. Vernisáž sa uskutoční 4.7. a súčasťou bude koncert hudobných hostí: Ľubica Michalicová (spev) a Števo Haládik (gitara). V ich podaní zaznejú skladby Jaroslava Ježka, Jana Wericha, Františka Krištofa Veselého, ale aj Jara Filipa, Milana Lasicu, Júliusa Satinského. Výstava potrvá do 24.augusta. (Z verejných zdrojom podporil Fond na podporu umenia.)

 

. Panslam 2017 aj v nitre

11.7. sa zabavíme na slam poetry – poézii naživo. Exhibícia pozostáva z dvoch kôl, v ktorých každý súťažiaci prezentuje svoju poéziu. Performatívne predstavenie je bez rekvizít, bez kostýmov a hlavne je autorské. Porotou je samotné publikum, ktoré boduje číslami od jedna do desať. Slamer s najvyšším počtom bodov sa stáva víťazom večera. Vystúpi: Tomáš Straka, Anatol Svahilec, Pavel Oškrkaný, Honza Dibitanzl a Michal Komžík.

 

. koncerty na letnej terase    

2.7. sa predstaví Hømes, mladý akustický gitarista venujúci sa inštrumentálnej gitarovej hudbe, autor spoluprác s Egom, Aless či Ronie.

16.7. navštívia Trafačku Tomas Diaz, hráč na hudobný nástroj chapman stick (nástroj odvodený od gitary a basovej gitary) a basgitarista Mauricio Nader, ktorí netradičným spôsobom interpretujú latinskoamerickú ľudovú hudbu, ale i vlastné skladby so špeciálnou zvukovou stopu, ktorú prináša zmes oboch hudobných inštrumentov. Koncert je súčasťou Stick and Bass Tour 2017.

21.7. vystúpi nadžánrová gitaristka a speváčka, špička na slovenskej blues hudobnej scéne Zuzana Suchanková, ktorá je držiteľkou ocenenie „Bluesman roka 2010“ a trojnásobná „Najobľúbenejšia bluesová speváčka“ na Slovensku.

28.7. zahrá D8 band, náhodné zoskupenie študentov SPU, ktorí občas popri študijným povinnostiam nevedia, „čo s rukami“, majú pozitívny vzťah k hudbe a vždy si zachovávajú zdravú hladinu šialenstva. 

. ĎALšIE PODUJATIA

 

1.7. pokračujú (rod)INÉ SOBOTY, na ktorých si tentokrát vyrobíme textilnú hračku podľa vlastného návrhu. Katarína Fumačová nás naučí ako taká hračka prakticky vzniká. (Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.)

 

14.7. pozývame na cestovateľské kino Miša Gaja. Čaká nás epická kempingová cesta na 19 dní. Uvidíme najkrajšie nórske fjordy, nekonečné fínske lesy plné sobov i Andersenov domček v Kodani. Urobíme si dvojdňovú túru na fínsko-ruskú hranicu, zažijeme rafting na nórskej ľadovej rieke a vystúpime na najvyšší vrch Škandinávie.

 

15.-16.7. je pre záujemcov o historické fotografické techniky pripravený víkendový workshop, ktorý bude venovaný historickým fotografiám a fotografovaniu s použitím historickej techniky. Účastníci si budú môcť vyskúšať historické techniky: cyanotypia a van Dyke. Vyvrcholením víkendového workshopu bude nedeľná výstava prác účastníkov pred Trafačkou. (Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.)

 

 

JÚLOVÝ PROGRAM

 

1.7. (so) o 10:00 – (rod)INÉ soboty #3: Urobím si hračku

2.7. (ne) o 19:30 – Koncert: Homes / 3€

 

4.7. (ut) o 18:00 – Výstava pohľadníc a fotografií starej nitry

 

11.7. (ut) o 20:00 – Slam poetry exhibícia / 3-4€

14.7. (pi) o 20:00 – Cestovateľské kino Miša Gaja: Škandinávia a Laponsko / 3€

15.-16.7. (so, ne) o 9:00 – Víkendový workshop historických techník vo fotografii / 30€

16.7. (ne) o 19:30 – Stick and bass tour 2017 / 3€

 

21.7. (pi) o 19:30 – Koncert: Zuzana Suchánková / 4-5€

 

28.7. (pi) o 19:30 – Koncert D8 band: Summer fly

 

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri