Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Krajské kolo populárneho futbalového turnaja pre ZŠ v Nitre 22. mája 2019, Pridal: Daniel Mičík

Krajské kolo turnaja pre mladých futbalistov a futbalistky základných škôl, kde sa stretnú víťazi okresných kôl, je tu. Víťazný tím postúpi do finále Majstrovstiev Slovenska, ktoré sa odohrá v Poprade.

McDonald´s Cup je najväčší futbalový turnaj pre žiakov a žiačky 1. stupňa základných škôl. Tento rok sa koná na Slovensku už 21. ročník. Do turnaja nastupujú chlapci a dievčatá z prvého stupňa základných škôl v rámci celého Slovenska. Turnaj je jedinečný v tom, že účasť dievčat v každom družstve je povinná. Družstvá hrajú v počte 4 + 1, pričom na hracej ploche musí byť neustále aspoň jedno dievča. Hrá sa štýlom 2 x 15 minút s polčasovou prestávkou, ktorá trvá päť minút.

 

Do krajského kola v Nitre postúpilo sedem víťazov okresných kôl:
ZŠ J. Hollého 696/3, Topoľčany
ZŠ Komenského 21, Nesvady
ZŠ Nábrežná 95, Nové Zámky
ZŠ Tulipánová 1, Nitra
ZŠ J.V.Šimka, Šimkova 40, Žitavany
ZŠ s MŠ Školská 1003, Selice
ZŠ s VJM Komenského 1, Želiezovce

 

Turnaj sa mal pôvodne odohrať v priestoroch futbalového štadióna na Jesenského ulici, pre nepriaznivé počasie a silný dážď sa ale napokon uskutočnil v telocvični na ZŠ Tulipánová.

„Prišli sme z Nových Zámkov zo základnej školy na Nábrežnej, odohrali sme zatiaľ jeden zápas, ktorý sme vyhrali. Čakáme na druhý zápas našej skupiny, chceme ho samozrejme tiež zvládnuť a zároveň postúpiť do finále. Prišli sme sem s cieľom vyhrať, pretože sa snažíme deti naučiť, čo je to túžba po víťazstve. Minulý rok sme sa tohto turnaja zúčastnili tiež, skončili sme na treťom mieste, takže tento rok chceme zvíťaziť,“ povedal nám v priebehu turnaja, tréner ZŠ z Nábrežnej v Nových Zámkoch, Marek Horňáček.

 

Turnaj napokon vyhrala ZŠ Nábrežná z Nových Zámkov, keď vo finále porazili mužstvo zo ZŠ Tulipánová. Mladí hráči a hráčky z Nových Zámkov tak postupujú do finalé do Popradu, kde sa stretnú s víťazmi ostatných krajských kôl. Finálový turnaj sa odohrá 6.-7. júna. Viac o celom tomto podujatí sa dozviete na našom webe už onedlho v pripravovanej reportáži.

Daniel Mičík

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri