Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Mesto začalo s opravou detských ihrísk 21. mája 2019, Pridal: Daniel Mičík

Mesto Nitra momentálne pracuje na opravách a rekonštrukcii detského ihriska na Jurkovičovej ulici. Opravu zabezpečuje Stredisko mestských služieb.

Leto je už za rohom a vonku na detských ihriskách každým dňom vidieť viac a viac detí. Každoročne po zime mesto monitoruje stav ihrísk po celom svojom území. Najdôležitejší je vždy ich technický stav a bezpečnosť. V celom meste máme dokopy približne 300 ihrísk. Momentálne už prebieha rekonštrukcia na detskom ihrisku na Jurkovičovej ulici. Celková cena opravy zmieneného ihriska je podľa mesta 29 870 eur, vrátane DPH.

„Detské ihriská máme zinventarizované a tam je aj popis ich aktuálneho stavu. Okrem toho objednávame každoročne aj zmapovanie technického stavu najviac využívaných ihrísk a zistené nedostatky sa opravujú cez Stredisko mestských služieb alebo prípadne na objednávku,“ povedal nám hovorca mesta Nitra, Tomáš Holúbek.

Ilustračné foto

Mesto zároveň pripomína obyvateľom, že aj oni sa môžu zapojiť a prispieť svojími pripomienkami. Rodičia s deťmi sa na detských ihriskách nachádzajú najčastejšie, ak si všimnú nejaký nedostatok, nemali by váhať a mestu to nahlásiť. „Pomôckou pri vytváraní zoznamu potrebných opráv a aj rekonštrukcií bývajú samozrejme aj nahlasovania od obyvateľov, Výborov mestských častí a aj vlastné zistenia toho, v akom stave sú ihriská a aké opravy by potrebovali,“ dodal Holúbek.

Daniel Mičík

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri