Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Na Mestský úrad opäť prišlo umenie 8. apríla 2019, Pridal: Monika Hozáková

V priestoroch Mestského úradu v Nitre si môžu návštevníci do 18. apríla pozrieť výstavu umeleckých diel handicapovaných umelcov.

Na Mestskom úrade v Nitre sa v piatok 5. apríla 2019 konala vernisáž výstavy hendikepovaných umelcov Slovenska. Otvoril ju primátor Nitry Marek Hattas, ktorý prejavil tvorcom svoje uznanie: „Chcem sa poďakovať hlavne samotným autorom, ktorým  touto cestou ďakujem, že sú aktívni aj voči svojmu hendikepu,“ povedal primátor Hattas. Medzi prezentovanými dielami sa nachádzajú maľby, fotografie, drevorezby či predmety umeleckého drotárstva.

Výstavu z cyklu „Národná prezentácia umenia hendikepovaných umelcov SR 2019“ organizuje Slovenská agentúra na podporu zdravotne postihnutých občanov. Vernisáže sa zúčastnil aj jej predseda Arpád Beník a umelec Slavomír Dlubač, ktorý prezentuje svoje diela v rámci cyklu už od roku 2017. Napriek ťažkému životnému osudu sa nevzdáva a venuje sa svojej záľube, ktorá ho aj živí. K jeho umeleckým výtvorom z kameňa a dreva patria napríklad misky, stolíky, sochy a zvieratá.

Na výstave môžete vidieť fotografie a maľby mentálne postihnutých umelcov z Domova sociálnych služieb Domko v Košiciach, Domovina n. o. zo Žehry a DEMY Trenčín.

Predseda Slovenskej agentúry na podporu zdravotne postihnutých občanov Arpád Beník sa pre TV Nitrička vyjadril, že ľudia si často pri pohľade na vystavované diela kladú otázku: „Či sú to naozaj diela zdravotne postihnutého umelca?“ Príďte sa aj vy pozrieť na štyridsať umeleckých diel, ktoré sa nachádzajú v priestoroch vestibulu a 1. poschodia Mestského úradu v Nitre a podporiť tak tvorbu hendikepovaných umelcov Slovenska. Výstava potrvá do 18. apríla 2019.

Monika Hozáková, Eva Škandíková

 

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri