Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Na Univerzitnom moste budú od mája prebiehať rekonštrukčné práce 5. apríla 2019, Pridal: Viktória Baranová

Rekonštrukcia Univerzitného mosta, ktorý spája centrum Nitry s mestskou časťou Chrenová, je naplánovaná od konca mája a opravy by mali trvať minimálne pol roka.

Opravu mosta za viac ako 2, 2 milióna eur budú sprevádzať rozsiahle dopravné obmedzenia. Podľa zhotoviteľa, spoločnosti Strabag, je totiž most v zúfalom stave a vymeniť sa na ňom musí všetko – vrátane ložísk. „To si vyžiada nadvihnutie mosta, počas neho musia most uzavrieť najmenej na 24 hodín. Rovnako ho na jeden celý deň uzavrú počas jeho opätovného umiestnenia na nové ložiská,“ informoval hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Táto časť rekonštrukcie zapríčiní uzavretie mosta na dva po sebe nenadväzujúce dni, pričom by malo ísť o víkend, kedy je doprava v meste pokojnejšia. Budúci týždeň sa uskutoční pracovné stretnutie, kde sa stanoví presný termín úplnej uzávierky mosta. Potom most uzavrú tak, aby vždy ostala jedna strana s dvoma pruhmi prejazdná.

Momentálne prebiehajúce rokovania majú vyjasniť odklonenie dopravy, presun chodcov po moste a určiť, aké dočasné dopravné značky budú rozmiestnené po obchádzkových trasách. 

Monika Hozáková, Eva Škandíková

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri