Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Narodil som sa vo Wadowiciach 17. mája 2019, Pridal: Eva Škandíková

V Poľsku je tento rok venovaný Karolovi Wojtylovi. Pri tejto príležitosti sú vo viacerých mestách Slovenska a Poľska sprístupnené výstavy o živote a pôsobení zosnulého pápeža Jána Pavla II.

Pri príležitosti nedožitých 99. narodenín svätého Jána Pavla II. ponúka Divadlo Andreja Bagara v Nitre výstavu o jeho živote. Výstava mapuje život svätého otca, ktorý sa narodil 18. mája 1920 vo Wadowiciach pri Krakove v Poľsku. V období štúdia na gymnáziu sa v ňom prebudilo nadšenie pre divadlo a poéziu, počas vysokoškolských štúdií v ňom dozrela túžba po kňazstve a následne začal svoju pastoračnú činnosť v Krakowe. Vo veku 38 rokov bol vymenovaný za pomocného biskupa Krakovskej diacézy, neskôr za arcibiskupa Krakowa a následne za kardinála. Svojím blízkym vzťahom k ľuďom a ich problémom si získal srdcia mnohých ľudí. V roku 1978 bol zvolený za pápeža a biskupa Ríma a prijal meno Ján Pavol II.  Ako pápež mal obrovskú lásku k mladým ľuďom, optimizmus a svojimi činmi vyzýval ľudí, aby rúcali múry rozdelenia a vydali sa smerom k duchovnej a morálnej obnove.

Otvorenia výstavy, ktorá sa uskutoční  v pondelok 20. mája  o 18.30 hodine v DAB,  sa zúčastní Andrzej Adamczyk, minister infraštruktúry Poľskej republiky a Krzysztof Strzałka, veľvyslanec Poľskej republiky v Slovenskej republike. Výstava o Karolovi Wojtylovi potrvá až do 8.  júla 2019 a bude prístupná  počas každého divadelného predstavenia. Viac o pápežovi sa dočítate na paneloch v divadle.

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri