Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Saša Brixová
redaktor
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Ladislav Tóth
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor

Narodil som sa vo Wadowiciach 17. mája 2019, Pridal: Eva Škandíková

V Poľsku je tento rok venovaný Karolovi Wojtylovi. Pri tejto príležitosti sú vo viacerých mestách Slovenska a Poľska sprístupnené výstavy o živote a pôsobení zosnulého pápeža Jána Pavla II.

Pri príležitosti nedožitých 99. narodenín svätého Jána Pavla II. ponúka Divadlo Andreja Bagara v Nitre výstavu o jeho živote. Výstava mapuje život svätého otca, ktorý sa narodil 18. mája 1920 vo Wadowiciach pri Krakove v Poľsku. V období štúdia na gymnáziu sa v ňom prebudilo nadšenie pre divadlo a poéziu, počas vysokoškolských štúdií v ňom dozrela túžba po kňazstve a následne začal svoju pastoračnú činnosť v Krakowe. Vo veku 38 rokov bol vymenovaný za pomocného biskupa Krakovskej diacézy, neskôr za arcibiskupa Krakowa a následne za kardinála. Svojím blízkym vzťahom k ľuďom a ich problémom si získal srdcia mnohých ľudí. V roku 1978 bol zvolený za pápeža a biskupa Ríma a prijal meno Ján Pavol II.  Ako pápež mal obrovskú lásku k mladým ľuďom, optimizmus a svojimi činmi vyzýval ľudí, aby rúcali múry rozdelenia a vydali sa smerom k duchovnej a morálnej obnove.

Otvorenia výstavy, ktorá sa uskutoční  v pondelok 20. mája  o 18.30 hodine v DAB,  sa zúčastní Andrzej Adamczyk, minister infraštruktúry Poľskej republiky a Krzysztof Strzałka, veľvyslanec Poľskej republiky v Slovenskej republike. Výstava o Karolovi Wojtylovi potrvá až do 8.  júla 2019 a bude prístupná  počas každého divadelného predstavenia. Viac o pápežovi sa dočítate na paneloch v divadle.

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri