Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Nitra bude vystavená ďalšej zaťažkávajúcej skúške 29. mája 2019, Pridal: Miriam Poláková

Nitry sa bude týkať ďalšie dopravné obmedzenie. Ste na to pripravení?

Obyvateľov mesta čaká ďalšia významná zmena v doprave. Dôvodom je dostavba multifunkčného komplexu Promenada Living Park pri rieke, čím musí prísť k uzávierke cesty vedúcej zo Zobora. „Ak sa nič nepredvídateľné nestane, cesta vedúca okolo skeletu na Zobor sa uzavrie už tento piatok. Mesto Nitra vydá rozhodnutie o uzávierke cesty od 31.mája do 13.júla. Túto jednosmernú cestu, ktorá je v súčasnosti sprejazdnená v striedavom režime v smere Zobor-centrum, úplne uzavrieme,“ informoval Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitra.

Obyvatelia Zobora cestujúci do centra mesta ale podľa hovorcu nemusia mať obavy z dopravného kolapsu. Využiť môžu dočasnú cestu pre verejnú dopravu, chodcov a cyklistov, ktorej vybudovanie je v pláne poza umyváreň automobilov, kde sa v súčasnosti nachádza cyklochodník. Ten sa rozšíri, aby bol dostatočne veľký aj na prejazd motorových vozidiel.

„Mesto s investorom sa dohodli, že kým nebude hotová náhradná dočasná komunikácia, bude súčasná jednosmerka k dispozícii pre verejnú dopravu v čase od 7.00 do 8.30 ráno, teda v období, kedy je najväčšia špička, počas ktorej prúdi zo Zobora smerom do mesta najviac áut,“ doplnil Holúbek.

Miriam Poláková

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri