Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Nitra otvára mobilné očkovacie miesta v ďalších mestských častiach 19. novembra 2021, Pridal: Mgr. Mária Geierová

Čierny okres znamená mnohé obmedzenia v bežnom živote. Podľa vyjadrenia vedenia mesta, robia všetko preto, aby okres nikdy nevyhlásili za čierny.

„Mesto Nitra aj naďalej podniká všetky kroky k tomu, aby okres Nitra nespadol do čiernej zóny, čím by sa výrazne skomplikoval život obyvateľov.

V spolupráci s banskobystrickou župou a ďalšími partnermi sme otvorili viacero mobilných očkovacích miest. Jedno z nich funguje už tretí týždeň v Obchodnom centre Mlyny. Tu sa očkuje v piatok a v sobotu. Dnes je v OC Mlyny k dispozícii aj pediater, ktorý v sprievode zákonného zástupcu očkuje vakcínou Pfizer aj deti vo veku 12+.“

Iba samotné mobilné očkovacie miesto v Obchodnom centre Mlyny má za posledné tri týždne na konte stovky zaočkovaných. Ďalšie mobilné očkovacie miesta otvorilo mesto Nitra aj v oboch svojich poliklinikách. 

„Našou snahou je dostať sa čo najbližšie k ľuďom, aby sa mohol dať zaočkovať každý, kto má o vakcínu na ochranu proti koronavírusu záujem. Očkovacie tímy sme preto postupne vyslali aj do mestských častí Zobor, Dražovce a Janíkovce.

V najbližších dňoch budeme očkovať aj v mestských častiach Kynek a Krškany. Už túto nedeľu od 8. do 13. h. sa bude očkovať v Kultúrnom dome na Kyneku a v pondelok od 13.30 do 18. h. aj v Kultúrnom dome v Krškanoch. „

„Ukazuje sa, že mobilné očkovanie má veľký zmysel. Tímy v mobilných očkovacích miestach podali vakcínu už stovkám ľudí, vďaka čomu sa celý okres Nitra vzďaľuje od zaradenia do čiernej farby,“ povedal primátor Nitry Marek Hattas. Čísla zaočkovaných v mobilných očkovacích miestach zverejňuje samospráva priebežne na facebookovom profile mesta Nitra (FB: Mesto Nitra).“

Pozrite si aj posledné dáta (15.11.021) z mobilných očkovacích miest v poliklinike na Chrenovej a v kultúrnych domoch v mestských častiach Dražovce a Janíkovce:

Poliklinika Chrenová

Jansen 26

Pfizer 1. dávka 16

Pfizer 2. dávka 2

Pfizer 3. dávka 67

Spolu: 111

Drážovce

Jansen 36

Pfizer 1. d 21

           2. d 0

           3. d 30

Spolu: 87

16.11. 2021

Janíkovce

J 54

P 1. 32

   2. 4

   3. 67

Spolu 157

Zdroj: Tomáš Holúbek, hovorca Nitry

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri