Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Nitra otvorí 1. stupeň základných škôl 4. marca 2021, Pridal: Mgr. Mária Geierová

Mesto Nitra od budúceho týždňa otvorí prvý stupeň základných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Otvorené zostanú aj materské školy.

Mesto Nitra obnoví prezenčné vzdelávania na prvom stupni základných škôl a na prvom stupni Základnej umeleckej školy J. Rosinského. Školy budú otvorené od pondelka 8. marca 2021 pre všetky deti.

O obnovení výučby rozhodol mestský krízový štáb na základe rozhodnutia ministra školstva a v zmysle Covid automatu. Mesto Nitra obnoví výučbu pre všetky deti, nielen pre deti rodičov, ktorí musia byť osobne v práci či pre žiakov, ktorí nemajú podmienky na online vzdelávanie. „Od riaditeľov škôl zaznel jednoznačný názor, že sprístupnením vzdelávania len pre určitú skupinu žiakov by sme zamedzili prístup k rovnocennému vzdelávaniu zvyšným deťom. Učitelia by totiž svoje kapacity venovali prezenčnej výučbe a nebolo by možné pokryť výučby dištančnú,“ uviedla vedúca Odboru školstva na Mestskom úrade v Nitre Mária Orságová.

Škôlky zostanú otvorené

Materské školy v meste Nitra sú otvorené od prvého marcového týždňa a bude tomu tak aj po ôsmom marci. Podľa viceprimátora Nitry Miloslava Špotáka otázka otvárania základných a materských škôl nemá dobré riešenie. „Na jednej strane je tu objektívne riziko nákazy koronavírusom, na druhej strane je ohrozené duševné zdravie rodičov, učiteľov a hlavne detí. Dlhé mesiace dištančnej výučby si už dnes vyberajú svoju daň na psychike mnohých ľudí. Pevne verím, že pozitíva otvorenia škôl a škôlok prevážia,“ uviedol viceprimátor Špoták.

Do dvadsiatichôsmich materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Nitra nastúpilo tento týždeň 1031 z celkového počtu 2566 detí. Budúci týždeň, po skončení jarných prázdnin, počíta radnica so záujmom presahujúcim polovicu zapísaných detí.

Zdroj: Mesto Nitra

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri