Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Nový logistický park už budúci rok 27. októbra 2017, Pridal: Viktória Baranová

V blízkosti automobilky Jaguar Land Rover vyrastie v Priemyselnom parku Nitra – Sever aj logistický park, zameraný najmä na výrobné odvetvie spojené s automobilovým priemyslom. Bude určený pre príjem, skladovanie a ďalšiu distribúciu originálnych výrobných dielov.

Park by mal vzniknúť na ploche dvadsiatich hektárov. Výstavba dvoch budov poskytne plochu vyše 62 300 štvorcových metrov. Stavať sa začalo už tento mesiac. Odvetvie logistiky bude vybavené najmodernejšími technológiami, ktoré sektor v súčasnosti poskytuje.
Podľa senior viceprezidenta a riaditeľa spoločnosti Prologis, ktorá bude majiteľom logistického parku, sa ukončenie výstavby očakáva v druhom štvrťroku budúceho roka. „Zákazníci oceňujú atraktívnu lokalitu parku umožňujúcu ľahký prístup nielen do Bratislavy a zvyšku Slovenska, ale aj do krajín ako je Rakúsko, Nemecko, Poľsko a Maďarsko. V súčasnosti si už zákazníci zaistili 80 percent plochy oboch nehnuteľností. Okrem Jaguar Land Rover sú to všetko nové firmy, ktoré doteraz neboli v Nitrianskom kraji etablované,“ skonštatoval Polák. Prenajímatelia, ktorí budú priestory využívať, by mohli vytvoriť až 500 pracovných miest. Pôjde napríklad o skladníkov, špecialistov orientovaných na technické zabezpečenie a organizáciu prevádzky či administratívnych pracovníkov. Keďže pripravovaný park nie je ešte kompletne prenajatý, rozsah pracovných miest môže byť v závislosti na nových zákazníkov ešte širší. „Presnú hodnotu investície nebudeme zverejňovať,“ dodal Polák. Orientačne sa výstavba podobných projektov pohybuje v sumách desiatok miliónov eur.

Silvester Roštár, TV Nitrička

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri