Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

ORBIS oficiálne spustil výstavbu a predaj bytov 30. apríla 2019, Pridal: Eva Škandíková

Na konci apríla sa oficiálne začala výstavba polyfunkčného komplexu ORBIS Premium v centre Nitry. Spustil sa aj predaj bytov.

Komplex budov ORBIS Premium je chápaný ako polyfunkčný. Podľa slov riaditeľa spoločnosti ORBIS Premium Jozefa Bóňu, názov „Premium“ zvolili preto, že pri výstavbe bude použité všetko „prémiové“,  čiže najušľachtilejšie materiály, ktoré sú na trhu a najnovšie technológie z oblasti stavebníctva.

Nový ORBIS bude pozostávať z troch objektov ( A, B a C), pričom výstavba sa začala prvým podzemným podlažím objektu C, teda zo strany prislúchajúcej línii Štefánikovej triedy. Súčasťou zakladania tohto stavebného objektu je aj podstava prvého z dvoch vežových žeriavov, ktorý bude vztýčený v priestore medzi objektom bývalého Tesca a stavbou.

„Súčasťou celého komplexu bude 49 bytov, 242 parkovacích miest, 1650 m² plochy bude určenej pre služby a 2500 m² pre kancelárskych priestorov,“ informoval Jozef Bóňa. Firma uvažuje aj nad vybudovaním priestorov pre obchody, služby, kancelárske priestory, reštaurácie, fitness. Súčasťou komplexu má byť aj zelené nádvorie medzi jednotlivými budovami.“ Z bytov bude 23 dvojizbových, 21 päťizbových, 4 byty budú trojizbové a jeden štvorizbový. Ich rozloha je zhruba od 74 do vyše 200 m². Celkovo vrátane nebytových priestorov, ako sú balkóny, terasy, pivnica a parkovacie miesta v podzemnej garáži dosahujú do 388 m². K väčším bytom prislúchajú dve parkovacie miesta,“ dodal riaditeľ spoločnosti ORBIS Premium Jozef Bóňa.

Výstavba bude trvať rok a pol, čiže na budúci rok v decembri investor ráta s tým, že bude odovzdávať byty majiteľom. Otázka celkových nákladov stavby ešte nie je uzatvorená.

 

Eva Škandíková

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri