Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Mgr. Zuzana Strýčeková
redaktorka
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka
REDAKCIA
Ladislav Tóth
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Saša Brixová
redaktorka
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Soňa Kušnírová
redaktorka

Piaty ročník Festivalu chutí Nitrianskeho kraja sa blíži. Nenechajte si ho ujsť. 31. mája 2019, Pridal: Eva Škandíková

Už najbližšiu sobotu sa bude na Svätoplukovom námestí konať Jahodová Nitra spolu s Festivalom chutí Nitrianskeho kraja.

1. júna sa už po piatykrát bude v Nitre konať  Festival chutí Nitrianskeho kraja. Ide o tradičnú a veľmi obľúbenú akciu, ktorá ako po minulé roky, aj teraz prichádza potešiť svojich návštevníkov.

Dejiskom obľúbeného festivalu sa stane Svätoplukovo námestie. V priľahlých uličkách vyrastú stánky plné gastronomických špecialít z nitrianskeho regiónu, pretože, ako to už býva zvykom, návštevníci budú mať možnosť vychutnať si nie len zvuky bubnov a rytmus južanského temperamentu, ale aj dobré jedlo a úžasnú atmosféru.

Súčasťou bude aj Jahodová Nitra s odkazom na pestovanie jahôd v Nitrianskom kraji. Návštevníci sa môžu tešiť na stánky plné skvelých pochutín a nápojov. Na svoje si prídu aj milovníci kávy, piva, vína, sladkého i slaného. Nebude chýbať ani koleso šťastia. “ Tento rok sa festival presunie opäť na svoje pôvodné miesto, na Svätoplukovo námestie. Keďže sa so svojimi špecialitami predstaví až 43 vystavovateľov, priestory Starého rínku v Nitre boli pre takýto typ podujatia nedostatočné,” uviedla výkonná riaditeľka Nitrianskej organizácie cestovného ruchu Marta Hároniková. Návštevníci si budú môcť oddýchnuť a skvelé jedlo vychutnať v pripravených stanoch s posedním.

Tradičnou súčasťou Festivalu chutí je aj Medzinárodný festival bubnov a perkusií Drumpoint Slovakia 2019. Tento rok sa predstavia bubenícke skupiny a capoeristi zo Slovenska aj zahraničia, nováčikom bude čerstvo založená škola samby z Brna. K úžasnej atmosfére určite prispejú aj krásne tanečnice.

Vo večernom programe Nitru roztancujú tóny latina. Centrom mesta sa bude ozývať hudba v prevedení brazílsko-českej formácie Ritmo Factory so svojou energickou sambou a Marco Pillo salsa band v spolupráci so Sangre Nueva. O exotickú pátry ako z Ria de Janeira sa postará brazílsky DJ Chicote, ktorý hosťuje v najznámejších kluboch Ria.

Zakúpením trička alebo malých perkusií v informačnom stánku na námestí bude mať každý možnosť získať svoju vstupenku priamo do srdca sprievodu – medzi zohratých bubeníkov, krásne tanečnice a desiatky ďalších účinkujúcich. Zavŕšenie celodenného programu bude predstavovať sprievod, ktorý štartuje o 19.30 hodine.

Eva Škandíková

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri