Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Po daždivom týždni sa konečne dočkáme slnečného počasia 2. júna 2019, Pridal: Eva Škandíková

Tohtoročný máj bol chladnejší a daždivejší, než na aký sme boli v posledných rokoch zvyknutí. Nedoprial nám mnoho slnečných lúčov, ale naopak zrážok priniesol aj dvojnásobok. Poteší nás úvod júna, čo môže byť pre deti k ich medzinárodnému sviatku tiež pekný darček. Od 1. júna začína meteorologické leto a konečne sa začnú zvyšovať aj teploty. V sobotu bude teplota od 21 do 29 stupňov Celzia. V nedeľu sa oteplí na 22 až 28 stupňov Celzia. Na oblohe bude iba malá, prechodne zväčšená oblačnosť. V nedeľu sa zrážky objavia častejšie. Začiatok nového týždňa k nám prinesie o niečo viac búrok, ojedinele môžu byť aj intenzívnejšie. Otepľovanie bude vrcholiť.

V pondelok 3.júna bude ešte teplejšie. Teplota sa bude pohybovať v intervale od 23-29 stupňov Celzia. Treba však rátať s prehánkami či búrkami.

V utorok 4.júna bude počasie podobné ako v pondelok. Teplota vystúpi na 22 až 28 stupňov Celzia. V utorok a v stredu bude pravdepodobne pokračovať teplé, ale aj dosť vlhké a teda dusné počasie. Na viacerých miestach sa vyskytnú prehánky, lokálne aj búrky.

V stredu 5. júna bude počasie v rozpätí od 17 do 21 stupňov Celzia.

Naopak vo štvrtok 6. júna sa oteplí a teplota sa vyšplhá na 25 stupňov Celzia.

V piatok 7. júna bude teplota v intervale od 17 do 26 stupňov Celzia.

Víkend nám prinesie teplé počasie. Teplota sa bude pohybovať od 18 do 28 stupňov Celzia.

Eva Škandíková

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri