Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička
REDAKCIA
Ondrej Sklenár
kameraman
REDAKCIA
Ladislav Tóth
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Zuzana Strýčeková
redaktorka
REDAKCIA
Ing. Michal Chrenko
kameraman
REDAKCIA
Mgr. Soňa Kušnírová
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Saša Brixová
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Jozef Jurík
Moderátor redaktor
REDAKCIA
Mgr. Peter Bednár
kameraman
REDAKCIA
Filip Lyko
kameraman
REDAKCIA
Silvester Roštár
Redaktor
REDAKCIA
Mgr. Dominika Lörincová
moderátorka / redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Mária Geierová
produkcia
REDAKCIA
Miriam Poláková
redaktorka
REDAKCIA
Mgr. Tatiana Timková
moderátorka

Po víkendových zápasoch je stav série 3:1 pre Bystricu 15. apríla 2019, Pridal: Daniel Mičík

Nitra odohrala cez víkend tretí a štvrtý finálový duel s baranmi z Bystrice. V sobotu prehrala vysoko 3:7, v nedeľu po samostatných nájazdoch vyhrala 2:1pn.

Banskej Bystrici sa podarilo zvíťaziť v prvých dvoch stretnutiach finále a tak pod Zobor cestovali za stavu série 2:0. Nitru sa jej podarilo poraziť v posledných 16 vzájomných dueloch. Sobotný zápas sa začal minútou ticha za Jána Staršieho, bývalého československého reprezentanta a trénera, ktorý zomrel vo veku 85 rokov. V úvodnej minúte zápasu mohol padnúť gól na obe strany, svoje šance však najprv Selleck a potom Buček nepremenili. V 9. minúte sa presadil Asselin po prihrávke od Sellecka potom, čo Hanuljak vyrazil jednoduchý puk iba pred seba práve na Selleckovu hokejku. Vyrovnané na 1:1 bolo už v 13. minúte, keď sa počas presilovky presadil Rais. Jeho tvrdá strela, ktorú ešte tečoval Higgs si našla cestu za chrbát brankára Williamsa. Svoju presilovku však využili aj Bystričania, keď v 17. minúte skóroval Higgs a do kabín sa tak išlo za stavu 1:2.

Hral sa rýchly, otvorený hokej so šancami na oboch stranách. Vyrovnanie Nitry prišlo v 23. minúte, keď Morrisonovu prihrávku dotlačil do siete Čaládi. Vyrovnaný stav ale neplatil dlho, v 27. minúte si počas presilovky nerozumeli Hanuljak s McCormackom a Selleck túto chybu nemilosrdne potrestal. Bystrica sa tak dostala v tomto zápase do vedenia už po tretíkrát. Zápas sa definitívne zlomil v 30. minúte, keď hrala Banská Bystrica po vylúčeniach Čaládiho a Mezeia presilovku 5 na 3. Najprv sa presadil Asselin a následne aj Sloboda, po čom sa Hanuljak pratal z domácej brány a nahradil ho tak Šimboch. O minútu neskôr znižoval Slovák na 3:5 a prekonal tak strelecké suchoty, ktoré trvali 29 zápasov.

Nitra šla do tretej tretiny s dvojgólovou stratou a hrala tak o všetko. Aj napriek nepriaznivému stavu, fanúšikovia Nitry svojich hráčov tlačili dopredu, znova prekonať Williamsa sa im ale nepodarilo. Bystričania bránili zodpovedne, Nitru do výrazných šancí nepúšťali a čakali na svoje príležitosti. V 51. minúte sa presadil Southorn a o dve minúty neskôr uzavrel na konečných 3:7 Lamper. Bystrica tak svoju víťaznú sériu proti Nitre zvýšila na 17 zápasov a vo finále vedie 3:0.

 

Nedeľný duel sa začal opatrne, ani jedno z mužstiev sa nehrnulo do útoku a zbytočne tak neriskovalo. Do nitrianskej brány sa dnes od začiatku stretnutia postavil Šimboch. Hralo sa zo zabezpečených obrán a brankári preto veľa roboty nemali. Do dobrej príležitosti sa z hostí dostal Lamper a následne tvrdo pálil Mihálik. Na druhej strane strieľal Kerbashian, Scheidlovi sa ale doraziť puk do siete nepodarilo. Počas presilovky sa k strele dostal Rais, Williamsovu bránu ale o kúsok minul. Na konci tretiny hrala Bystrica presilovku 5 na 3, bola však rozdelená tretinovou prestávkou. V záverečných sekundách tvrdo strieľal Asselin, Mezei sa však obetavo hodil na zem a puk telom zastavil.

V úvode druhej tretiny Nitra ešte dohrávala oslabenie o dvoch mužov, úspešne sa však ubránila. Presilovku si následne zahrala aj Nitra, v dobrej príležitosti ale Fominykh Williamsa neprekonal. Hra sa pritvrdila, vylúčenia na oboch stranách pribúdali, stav stretnutia sa ale nemenil. V hre 4 na 4 si spoza brány nakorčuľoval s pukom na hokejke Šiška, ani ten však gól nedal. V 30. minúte si krásnu akciu vypracovali Kerbashian so Slovákom, ktorý sa ešte snažil pred voľnú bránu prihrať Morrisonovi, Marshall však túto nahrávku zastavil hokejkou a Williams ju pohodlne schoval do lapačky. Hneď na to sa Higgs rútil proti Šimbochovi a zastavil ho až faulom Sloboda, po čom nasledovalo trestné strieľanie. Na nájazd šiel faulovaný Higgs, v súboji 1 na 1 však neuspel. Skóre stretnutia sa menilo až v závere druhej tretiny, keď sa v 39. minúte presadil na dvakrát Čaládi.

Tretia tretina začala presilovkou Nitry, keď si už po piatich sekundách šiel sadnúť na trestnú lavicu Mihálik. Do dobrého brejku sa tam dostal Lantoši, na 2:0 ale nezvýšil. Nitra nevyužila ani ďalšiu presilovku, keď Mezeiovu tvrdú strelu od modrej Williams vykryl. V 50. minúte mala početnú výhodu aj Banská Bystrica, keď na trestnú putoval McCormack. Failleho vyrazenú strelu dorazil do brány Zigo, vyrovnal tak na 1:1 a zápas poslal do predĺženia.

V hre 4 na 4 sa v 5. minúte predĺženia prekľučkoval pred bránu hostí Buček, gólmana Williamsa ale neprekonal. Následne sa na druhej strane dostal do šance Zigo, ani ten však neskóroval. 2 minúty pred koncom sa do nájazdu dostal znova Buček, ani tento raz sa mu ale gól dať nepodarilo a o výsledku zápasu tak rozhodli až samostatné nájazdy.

V nájazdoch sa za Nitru presadili Kerbashian a McCormack, z Bystričanov sa to podarilo iba Faillemu. Nitra tak štvrtý finálový duel vyhrala pomerom 2:1pn a znížila tak stav série na 3:1. Séria sa tak presúva do Banskej Bystrice pod Urpín, piaty zápas sa odohrá v utorok, 16.04.2019 o 18:00.

Daniel Mičík

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri