Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Polícia SR spustila včera novú facebookovú stránku, zameranú špeciálne pre Nitriansky kraj 22. mája 2019, Pridal: Daniel Mičík

Polícia v Nitrianskom kraji má od včera svoju vlastnú facebookovú stránku, prostredníctvom ktorej chce občanom priblížiť svoju každodennú prácu.

Poslaním polície je pomáhať a chrániť občanov. Denne sú svedkami tragických, ale aj šťastných momentov. Teraz nám dávajú príležitosť bližšie nahliadnuť k ich dennodenným povinnostiam.

„Budete medzi prvými informovaní o aktuálnej bezpečnostnej situácii, o dopravných nehodách a dopravných obmedzeniach, ale aj všetkých zaujímavostiach našej práce. Predstavíme vám jednotlivé služby policajného zboru a to aj také o ktorých ani netušíte. Ukážeme vám prácu našich kolegov z iného uhľa pohľadu. Budeme vám denne prinášať nové správy, tešíme sa na každého nášho nového fanúšika,“ hovorí jedna z členiek policajného zboru v úvodnom videu.

Upozorňujú, že facebooková stránka nie je monitorovaná 24 hodín denne a že rozhodne neslúži ako nástroj na privolanie pomoci v núdzových prípadoch.

„Prosíme vás, aby ste sa v prípade núdze obrátili na číslo 158. Podozrenia z trestných činov nahlasujte výlučne na číslo 158 alebo priamo na policajných oddeleniach. Facebook neslúži na prijímanie trestných oznámení, občianskych podaní, ani pre komunikáciu v rámci infozákona č. 211,“ píše sa v  pravidlách stránky.

Daniel Mičík

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri