Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Pozor na falošných asistentov sčítania! 24. februára 2021, Pridal: Mgr. Mária Geierová

Žiaden sčítací asistent ani sčítací komisár obyvateľa nenavštevuje. Pokiaľ sa s takouto osobou/osobami stretnete, okamžite kontaktujte políciu. Ide o podvod.

Napriek tomu, že asistované sčítanie bude prebiehať až od 1. apríla 2021 a obyvatelia budú vopred o tom informovaní, sa po katastrálnom území obce Zálesie pohybujú dvaja muži vydávajúci sa za sčítacích asistentov. Obecný úrad upozornili obyvatelia. Na tento problém poukázal ZMOS.

Do 1. apríla 2021 sa elektronické samosčítanie obyvateľov realizuje tak, že obyvateľ sa sčíta sám prostredníctvom elektronického formulára, ktorý si stiahne do svojho mobilu v aplikácii SODB 2021 alebo prostredníctvom stránky www.scitanie.sk 

Asistované sčítanie bude trvať až do 31. októbra 2021. „V zmysle rozhodnutia hlavného hygienika čakáme na vyjadrenie, ako sa vyvinie pandémia a podľa toho bude určený samotný začiatok asistovaného sčítania. Vrámci neho budú k dispozícii stacionárni asistenti a mobilní asistenti. V oboch prípadoch tieto procesy riadi a koordinuje obec. Vrámci obce budú zverejnené kontaktné miesta a časy, kedy môžete tieto kontaktné miesta navštíviť a na kontaktnom mieste vám so sčítaním pomôže sčítací asistent, tzv. stacionárny. Imobilní obyvatelia si budú môcť objednať domov tzv. mobilného sčítacieho asistenta, ale POZOR! Toto sa udeje len na základe telefonátu na obec alebo na callcentrum, kde si tohto asistenta môžu obyvatelia objednať od 1.4.2021,“ Jasmína Stauder, hovorca pre SODB 2021.

Zdroj: TS SODB 2021, Štatistický úrad Slovenskej republiky

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri