Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Práce na opravách mosta pri Lehote na R1 pokračujú 16. mája 2019, Pridal: Daniel Mičík

Národná diaľničná spoločnosť na R1 pri Lehote opravuje most. Je tam obmedzená doprava, práce na opravách by mali trvať do septembra.

Dopravné obmedzenia sa týkajú ľavého mosta v smere na Trnavu na rýchlostnej ceste R1 pri obci Lehota. Obmedzenia sa začali už minulý týždeň 7. mája a mali by trvať až do 8. septembra, vtedy je naplánovaný koniec rekonštrukčných prác. „Doprava z ľavého jazdného pásu je presmerovaná pred mostom cez stredný deliaci pás do pravého jazdného pásu, kde bude vedená obojsmerne v troch jazdných pruhoch, jeden v smere na Trnavu a dva v smere na Nitru. Za mostom sa vráti späť do ľavého jazdného pásu,“ upresnila Michaela Michalová, hovorkyňa NDS. Doteraz na tomto moste žiadna rozsiahlejšia oprava realizovaná nebola, vždy sa jednalo iba o pravidelnú stavebnú údržbu.

„Most bol klasifikovaný na základe hlavnej prehliadky do stavebného stavu V – zlý. V rámci opravy ľavého mosta bude zrealizovaná komplexná výmena mostného zvršku (zábradlie, zvodidlá, vozovka, rímsy, vyrovnávací betón) výmena mostných záverov, zhotovenie nových (obnovených) bezdilatačných spojení medzi piliermi, sanácia pohľadových častí nosnej konštrukcie a častí spodnej stavby,“ uviedla Michalová. Rekonštrukciu mosta si Národná diaľničná spoločnosť financuje z vlastných finančných prostriedkov. Cena za vykonanie diela sa odhaduje na 1,6 mil. eur bez DPH.

NDS po skončení rekonštrukcie mosta pri Lehote plánuje vykonať aj ďalšie opravy. „V nitrianskom kraji plánujeme vykonať na R1 v úseku km 37,400 – 35,100 opravu vozovky na vonkajšom jazdnom pruhu v smere na Trnavu. Ďalej plánujeme vykonať opravu vozovky vnútorného pruhu na ceste R1A (privádzač do Nitry) v smere do centra, v úseku km 0,000 – 3,500 a aj vozovky vnútorného pruhu v smere na Trnavu, v úseku km 5,000 – 0,000. Uvedenú opravu zrealizujeme až po schválení čiastočnej uzávierky na predmetných úsekoch. Rovnako v nitrianskom kraji plánujeme v tomto roku aj ďalšie výmeny mostných záverov a to konrétne na moste na R1A (za križovatkou – odbočkou do centra mesta) a na moste vo Veľkom Záluží,“ dodala Michalová.

Daniel Mičík

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri