Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Práce na Univerzitnom moste sa začínajú 23. mája 2019, Pridal: Miriam Poláková

Pripravte sa na najväčšie obmedzenie dopravy v histórii mesta.

Od pondelka čaká Nitru zaťažkávajúca skúška trpezlivosti nie len vodičov, ale aj všetkých účastníkov cestnej premávky a obyvateľov mestskej časti Chrenová. V tomto prípade sa dá hovoriť o zásahu do dopravy v takej miere, akú mesto ešte doteraz nezažilo. Podľa slov hovorcu mesta Nitra, Tomáša Holúbka, sa auto stane na najbližšieho pol roka  najpomalším dopravným prostriedkom. Dôvodom je veľká rekonštrukcia mosta, ktorá sa začne už v pondelok.

„V praxi to znamená, že v okolí rieky pri moste vznikne oplotenie a pribudnú tu unimobunky pre robotníkov, ktorí sa tak začnú pripravovať na samotnú rekonštrukciu celého mosta. Nitru zasiahne rekonštrukcia Univerzitného mosta nevídaným spôsobom. Napriek všetkým chystaným opatreniam sa očakávajú zápchy obrovských rozmerov,“ informuje mesto Nitra.

V čase rekonštrukcie sa bude po moste jazdiť iba jedným smerom. Obrňte sa preto trpezlivosťou, prípadne sa tomuto úseku, pokiaľ je to možné, oblúkom vyhýbajte. Univerzitný most existuje od šesťdesiatych rokov minulého storočia a za viac ako pol storočie sa na ňom robili iba kozmetické zásahy. Teraz sa bude rekonštruovať kompletne a vymeniť sa na ňom musí všetko, vrátane ložísk. Vlastník Univerzitného mosta, ktorým je Slovenská správa ciest, pripravil zásadnú opravu v celkovej sume viac ako 2,2 milióna eur. Zhotoviteľom stavby je firma Strabag, ktorá si už aktuálne začala pripravovať zariadenie staveniska.

Miriam Poláková

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri