Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Riaditeľ Divadla Andreja Bagara v Nitre Jaroslav Dóczy bol pozitívne testovaný na koronavírus 20. októbra 2020, Pridal: Mgr. Mária Geierová

Jaroslav Dóczy sa momentálne nachádza v domácej karanténe.

Prevádzka v divadle v súčasnosti prebieha v normálnom režime. Niekoľko pracovníkov DAB, ktorí prichádzali do kontaktu s J. Dóczym, zostalo preventívne doma a pracujú v režime home office. Niektorí už majú naplánované aj preventívne testy na Covid-19. V divadle sa dlhodobo dodržiavajú prísne epidemiologické opatrenia. Priestory budovy sa pravidelne dezinfikujú certifikovaným prípravkom, zamestnanci nosia rúška a využívajú dezinfekčné prostriedky, ktoré sú voľne prístupné na chodbách divadla.

Ako v tejto súvislosti zdôraznil J. Dóczy, v DAB sa pandémia ochorenia Covid-19 nikdy nepodceňovala. „Ja sám som v poslednej dobe neprichádzal do kontaktu s hercami ani tvorivými tímami, ktoré pripravujú inscenáciu Vlastníci, či konkurzy do muzikálu Jozef a jeho zázračný farebný plášť. DAB preto momentálne funguje normálne, pri dodržiavaní všetkých hygienických opatrení. Divadlo sa samozrejme v nasledujúcom období bude dôsledne riadiť všetkým nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre,“ uviedol J. Dóczy.

Mgr. Pavol Ivan

PR manažér

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri