Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Rómovia hrajú deťom s rakovinou 12. apríla 2022, Pridal: Mgr. Mária Geierová

Občianske združenie Fandíme Slovensku po desiatich rokoch organizuje koncert venovaný deťom trpiacim na rakovinu. Pomôcť im môžete aj vy. Na stránku vás presmeruje QR kód.

„Pandémia Covid-19 ešte viac izolovala už dosť izolované onkologicky choré deti. Nenecháva nás to chladnými a radi by sme všetkým deťom bez rozdielu aspoň trochu spríjemnili dlhý pobyt v nemocnici. Touto cestou chceme osloviť slovenskú verejnosť, aby spolu s nami prispela k zbierke, ktorú prinášame na Deň Rómov a ukončíme na Deň detí.

Rómovia hrajú Deťom s rakovinou je priamym pokračovaním akcie spred desiatich rokov s názvom Rómovia hrajú deťom, len v online verzii. Koncert bol streamovaný 8.4.2022 od 18:00, video je však stále dostupné a zbierka prebieha do 1.6.2022. 

Zdroj: OZ Fandíme Slovensku

„Je to veľká charitatívna akcia, na ktorej vystupujú najväčšie hviezdy rómskej hudobnej scény, a tak, ako to bolo pred desiatimi rokmi, bez nároku na honorár.“

Organizátor podujatia – občianske združenie Fandíme Slovensku – verejne vyhlasuje a dáva morálny záväzok, že všetky darované finančné príspevky, budú použité neziskovou organizáciou Deťom s rakovinou na nákup infúznych a injekčných púmp pre deti na Klinike detskej hematológie a onkológie NÚDCH podľa množstva vyzbieranej finančnej podpory.

Zdroj: OZ Fandíme Slovensku


Podľa vyjadrenia OZ Fandíme Slovensku, akcia nie je dotovaná žiadnymi fondami či dotáciami. Podujatie je podľa nich akciou otvorených sŕdc, ktoré aj z mála dokážu pomôcť deťom. Taktiež podujatie nie je o farbe ani o predsudkoch ale o spolupatričnosti a spoločenskej zodpovednosti.


Zdroj: OZ Fandíme Slovensku 

Zdroj: OZ Fandíme Slovensku

Komentáre

Článok zatiaľ nikto nekomentoval. Buďte prvý!

Naši partneri