Všetky práva vyhradené
©2016, TVnitrička

Rušenie spojov nitrianskej MHD 8. septembra 2017, Pridal: Mgr. Denisa Baranová

Pýtame sa za vás... Pozrite si otázky adresované hovorkyni Arriva Slovakia, a.s. na začiatku tohto týždňa ohľadom rušenia spojov nitrianskej MHD.

Dohodnuté natáčanie, kde mali zazniet na ne odpovede, hovorkyňa presunula na pondelok, s prísľubom účasti riaditeľa Arrivy Nitra.
Otázky: – bolo avizované, že po skončení letných prázdnin budú v Nitre v rámciMHD premávať takmer všetky spoje. Nestalo sa tak. Denne je zrušených viacako 100 spojov. Prečo?
– čo robí dopravca, teda ARRIVA Nitra, pre to, aby sa situácia zmenila?
– je informovanie ľudí o rušení spojov dostačujúce? Je iba na web stránke ARRIVY. Najmä starší ľudia nemajú šancu zistiť, či ich spoj pôjde.
– kedy sa situácia dostane do normálu?
– aké majú platy vodiči autobusov MHD v Nitre? (V porovnaní s priemernou mzdou na Slovensku a v porovnaní s platmi vodičov autobusov v iných mestách na Slovensku)
– Ste si vedomí, že vynechávanie spojov neúmerne napĺňa kapacitu autobusov v prevádzke?
– Nebudete cestujúcim kompenzovať znížený komfort cestovania úpravou cestovného smerom nadol? (resp. nebudete iniciovať objednávateľa – Mesto Nitra, aby toto urobilo?)
– Plánujete zamestnať aj vodičov autobusov zo zahraničia? (Ukrajina, Rumunsko…)
– Ako sa podieľa ARRIVA na financovaní získania príslušných vodičských oprávnení budúcich vodičov? Je pravda, že počas pracovného pomeru s ARRIVOU musia náklady na získanie vodičských oprávnení postupne splácať?

Komentáre

Juraj 10.Sep 2017 20:13:44

Monika Čičova, žeby preto, že zmenili miesto výkonu práce uvedené v pracovnej zmluve, že sú preč od rodiny, čiže majú nárok na odlučné, že majú nárok na dietu nad 18 hodín a žeby preto , že to nariaďuje Zákonník práce? Treba si však uvedomiť, že sú to všetko iba náhrady a nie mzda, takže sa to nezapočítava do priemerky na pracovno právne účely .

Monika čičova 10.Sep 2017 18:34:57

preco vodici co tu hostuju maju raz tak vysoky plat ,ako nasi vodici

Naši partneri